fragmenty medical files pacjenta rannego w noge

Cytat:

witam serdecznie! gdyby ktos mogl mi podpowiedziec w wolnej chwili:
(fragmenty medical files pacjenta rannego w noge)
"patient denies any current problem with HEENT system, cardiovascular
system, pulmonary system, GI system, GU system, musculoskeletal system, hematological system, neurological system, "Pacjent neguje choroby górnych dróg oddechowych, głowy i szyi, układu
krążenia, płuc, układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, układu
kostno-mięśniowego, choroby krwi lub układu nerwowego
(pulmonary system to dla mnie nowość, a neurological system to bezsens,
tak jakby mówić "choroba wieńcowa dotyczy układu kardiologicznego")

Cytat:"shows head atraumatic, normocephalic"głowa bez śladów przebytego urazu, o prawidłowych rozmiarach

Cytat:"IV's"- co to za narkotyk?(tajne narkotyki czwartego rodzaju), a tak naprawdę:
dożylne (intravenous)

Cytat:"provisional diagnosis"wstępne rozpoznanie

MG

 

Czy ktos wie?

Skoro wiesz to po co się pytasz.Ale i tak Ci odpowiem:urolog to specjalista
zajmujący się leczeniem chorób układu  narządów moczowych i męskich
narządów płciowych.
A może się wybierasz?
Ola  

Cytat:

A czy ktoś wie kto to jest Urolog?

Speedo

PS.Świntuch ze mnie.Czy ktos wie?

Takie zlosliwosci sa niepotrzebne, ja tez nie mam grzybicy.
Adrianna
Cytat:

Skoro wiesz to po co się pytasz.Ale i tak Ci odpowiem:urolog to specjalista
zajmujący się leczeniem chorób układu  narządów moczowych i męskich
narządów płciowych.
A może się wybierasz?
Ola 

Pierwsza szczepionka na raka

"W USA zarejestrowano właśnie pierwszą antynowotworową szczepionkę. Amerykanie planują obowiązkowe szczepienia dziewczynek w wieku 11-12 lat, aby ochronić je przed rakiem szyjki macicy.
Nowotwory nie są chorobami zakaźnymi. Nie można ich "złapać" od chorego człowieka. Jednak rak szyjki macicy jest w większości przypadków spowodowany przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). A wirusa złapać można. Prace nad szczepionką chroniącą nas przed brodawczakiem, a zatem również rakiem, trwały od ponad dziesięciu lat. W czwartek Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zgodziła się na wprowadzenie na rynek owoców tej pracy - gardasilu - pierwszej szczepionki zapobiegającej rakowi szyjki macicy i innym nowotworom układu płciowo-moczowego."

Właśnie przeczytałem to w gazeta.pl

Kolejny postęp nowoczesnej medycyny.

 

Sterylizacja!!!

Nie znam się na weterynarii, nie miałam chorego psa na ropomacicze.

Ale wydaje mi się że zakładanie z góry, że pies zachoruje więc trzeba go wysterylizować jest błędem. To tak jakbyś zakładała że skoro masz jajniki będziesz miała raka jajnika, więc je trzeba wyciąć.
Po za tym hormony płciowe u wszystkich ssaków mają większą rolę niż tylko (lub aż) regulowanie układu rozrodczego, wpływają na układ krwionośny, kostny, moczowy. Sterylizacja może sprawić, że będą z nimi kłopoty. Zabezpieczysz sie na 100% przed ropomaciczem ale ryzykujesz innymi chorobami, przypadłościami. Wiem, że chcesz uchronić psiaka przed cierpieniem ale sterylizacja też przynosi cierpienie i to nie tylko to tuż po operacji..możesz sprawić, że psiak będzie cierpiał na coś innego. Niestety ciężko znaleźć dobrego weterynarza, który to wszystko wyjaśni, często patrzą oni względem swoich kieszeni, przesłanek wygody..

Domyślam się z opisów, że to straszna choroba ale przecież nie zapada na nią każda niewysterylizowana suka.

Tak czy siak to będzie Twoja decyzja i wszystkie skutki, poniesiesz Ty i Twój psiak.
Ja tylko powiem od siebie - natura stworzyła świat w całkiem przemyślany sposób, ingerowanie człowieka (choć to brutalne)jak na razie przynosi same szkody..

Jak wyrżnąć robaka w układzie moczowo-płciowym???

Witam ponownie,

Czy ktoś ma jakiś dobry suplement na ból najądrzy+pęcherzyków+pęcherza i wyciek z cewki? Wielomiesięczna terapia antybiotykami (obecnie doxy+rovamycyna+tynidazol+ACC) nie daje tu efektów mimo że pomaga na inne dolegliwości. Próbowałem też suplement Elagika ale na razie słabo. Mam ten problem od początku choroby (od 2 lat) i nie chciałbym skończyć bez dzieciaków w przyszłości... Będę wdzięczny jeśli ktoś się podzieli jakimiś pomocnymi patenatmi w tym temacie.

Pozdr.

O raku prostaty w Szczercowie - wstęp wolny

Szanowni Państwo,
w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich „Rak to nie wyrok” odbędą się otwarte spotkania edukacyjne dla pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich poświęcone problematyce tej choroby. Wstęp wolny!

W niedzielę, 14 grudnia o godzinie 14.00 w Szczercowie w okolicach Bełchatowa, w auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie przy ul. Rzecznej 7
- wykład dr n. med. Jana Bortkiewicza z Kliniki Urologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, pt. „Anatomia układu moczowo-płciowego oraz łagodny rozrost stercza, objawy i leczenie”
- wykład dr n. med. Jolanty Łuniewskiej-Bury z Ośrodka Onkologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, pt. „Rak prostaty - diagnostyka i leczenie”.

Podczas spotkania pacjenci z nowotworem prostaty i ich najbliżsi będą mogli spotkać się z lekarzami specjalistami i uzyskać wiedzę na temat diagnostyki i leczenia nowotworu prostaty. Spotkanie organizowane jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Czerwony mocz - krew

Krwiomocz ,,raczej,, nie może być spowodowany odwodnieniem ... natomiast może zdarzyć sie krwiomocz po stosunku ...

Jest wiele zależności jego występowania - głównie choroby układu moczowego [nerek, moczowodów, pęcherza, cewki moczowej] lub nowotworu [gruczołaki]. Chorób nerek [kamica], narządów płciowych [owrzodzenia, zapalenia] lub innych chorób wewnątrz ustrojowych [zaburzenia krzepnięcia]. Też może być to spowodowane czynnikami farmakologicznymi [leki] lub alkoholem.

No i oczywiście fizyczne uszkodzenia nerek i układu moczowego - urazy, uderzenia lub ciała obce w pęcherzu czy przewodach moczowych.

Generalnie jeśli wystąpi takie coś to pasuje skonsultować to z lekarzem a zwłaszcza gdy jest to długotrwałe czy kilkukrotne ... oczywiście ból nie musi towarzyszyć temu zjawisku.

zapalenie pecherza ? od czego .....

zapalenie pęcherza jest często nazywane "chorobą miesiąca miodowego". wiadomo, dlaczego ;] właśnie od zbyt intensywnych pieszczot tak bywa...
idź do lekarza, prawdopodobnie przepisze furaginum. do wizyty możesz kupić sobie saszetki tantum rosa i przemywać okolice cewki moczowej, możesz robić nasiadówki z rumianku czy kory dębu, pij dużo wody z cytryną i dużo sikaj, możesz kupić sobie tabletki żurawinowe jak np. urinal i probiotyk lacibios femina który chroni cały układ moczowo płciowy, możesz wziąć coś przeciwbólowego..

grzybica ukladu moczowo- płciowego

hej czy któraś z was miała zdiagnozowaną grzybice układu moczowo- płciowego? jakie miałyscie objawy i jakie badanie wykazało ta chorobę? nie mówię o samym grzybku pochwy tylko właściwie całej miednicy. na necie jest mało informacji na ten temat, piszcie proszę jeśli któraś to przeszła...
pozdrawiam!

Marka Pola wymysły

Ciag dalszy tematu :

http://www.se.pl/iso/dzis...aj/kraj_4.shtml

"Marek Pol wydał rozporządzenie, które nakazuje sprawdzać sprawność fizyczną i psychiczną pilotów lotni, paralotni, motolotni, skoczków spadochronowych i... operatorów modeli latających powyżej 5 kg. Muszą mieć zdrowy układ sercowo-naczyniowy, nerwowy, pokarmowy i moczowy. Dyskwalifikują ich choroby krwi, kości, mięśni, ścięgien, nowotwory, choroby zakaźne i przenoszone drogą płciową.

- Co? Nie będę się badał! Jeszcze nie upadłem na głowę. Temu facetowi chyba choroba przenoszona drogą płciową rzuciła się na mózg! - irytuje się Wiesław Piotrowski (49 l.), modelarz z Warszawy.

- Samolotami bawimy się na lotnisku Bemowo. Wydzierżawiłem też z kolegami łąkę pod Stanisławowem - mówi. - Co kogo obchodzi, czy jestem zdrowy? Nie odpowiadam za niczyje życie. Stoję, siedzę na krzesełku, albo nawet leżę i ręcznie steruję modelem.

Badania można zrobić tylko w trzech ośrodkach w Polsce: kosztują 150 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty dojazdu. Sprawą zajął się już rzecznik praw obywatelskich"

Skąd mój pies ma robaki?

Mimo, że sponsorowany, to jednak, prosty i ciekawy artykuł.

Skąd mój pies ma robaki?
To pytanie często zadają sobie początkujący właściciele psów. A sprawa nie jest taka skomplikowana jakby się wydawać mogła. Nasze zwierzęta żyjąc w naszych domach, chodząc na spacery są ciągle narażone na inwazję pasożytów co pociąga za sobą również choroby inwazyjne czyli pasożytnicze. Słownik parazytologiczny traktuje inwazję jako zarówno proces zarażenia żywiciela przez pasożyty zwierzęce, jak i stan zarażenia organizmu żywicielskiego przez pasożyty zewnętrzne.
Znajomość dróg inwazji i sposobów zasiedlenia żywicieli ma istotne znaczenie dla działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie zarażeń naszych zwierząt domowych. Większość pierwotniaków i robaków osiąga swoich żywicieli jedną z czterech dróg:
drogą pokarmową,
przez łożysko (śródmacicznie),
przez skórę,
przez układ moczowo-płciowy lub kontakt bezpośredni.

Całość na: http://www.kleszcze.com.p..._na_kwartal.htm


Nie zapominajmy o kotkach, one też wymagają odrobaczania, nawet gdy nie wychodzą na dwór, bo przecież domownicy mogą przynieść pasożyty na obuwiu.

Jeżeli dalej uważacie, że nie ma takiego obowiązku zapraszam do lektury tego artykułu.
http://www.kleszcze.com.p...onozy_bayer.htm

Stoi cała noc??

Cytat:UROLOG jest ogłnie od przewodów moczowych (i damskich i męskich);

Natomiast od penisa i jąder specjalistą jest ANDROLOG.


urologia
«dział medycyny zajmujący się chorobami układu moczowego oraz męskich narządów płciowych»
andrologia «dział medycyny zajmujący się fizjologią i chorobami męskich narządów płciowych»

Orzeczenie o niepełnosprawności

Symbole przyczyn niepełnosprawności:

1. 01-U - upośledzenie umysłowe;

2. 02-P - choroby psychiczne;

3. 03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;

4. 04-O - choroby narządu wzroku;

5. 05-R - upośledzenie narządu ruchu;

6. 06-E - epilepsja;

7. 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia;

8. 08-T - choroby układu pokarmowego;

9. 09-M - choroby układu moczowo-płciowego;

10. 10-N - choroby neurologiczne;

11. 11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.

Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub wskazaniach do ulg i uprawnień odzwierciedla rozpoznanie choroby, która powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ogranicza wykonywanie czynności życiowych i aktywności społecznej.

Orzeczenie może zawierać więcej niż jeden, ale nie więcej niż trzy symbole przyczyn niepełnosprawności, które wpływają na zaburzenie funkcji organizmu.

Orzeczenie o niepełnosprawności

Każde wydane orzeczenie o niepełnosprawności zawiera symbol jej przyczyny.

Symbole przyczyn niepełnosprawności oznacza się następująco:
01-U - uposledzenie umysłowe
02-P - choroby psychiczne
03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu
04-D - choroby narządu wzroku
05-R - choroby narządu ruchu
06-E - epilepsja
07-S - choroby układu oddechowego i krążenia
08-T - choroby układu pokarmowego
09-M - choroby układu moczowo - płciowego
10-N - choroby neurologiczne
11-I - inne, w tym schorzenia endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakażne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby ukłądu krwiotwórczego

[ Dodano: 2007-12-21, 18:30 ]

Orzeczenie o niepełnosprawności

Cytat:symbol 07-S to dotyczy naszych chorych aort ,serc it

Faktycznie, tylko O4 to symbol niepełnosprawności spowodowanej choroba narządu wzroku. W takim razie myślę Jolu, że Montana ma rację- żadnych ulg w komunikacji , natomiast możesz korzystac z wszelkich innych programów PCPRu i PFRONu, karty parkingowej itp.
Dla przypomnienia symbole niepełnosprawności:
Symbole przyczyn niepełnosprawności:

1. 01-U - upośledzenie umysłowe;
2. 02-P - choroby psychiczne;
3. 03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
4. 04-O - choroby narządu wzroku;
5. 05-R - upośledzenie narządu ruchu;
6. 06-E - epilepsja;
7. 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia;
8. 08-T - choroby układu pokarmowego;
9. 09-M - choroby układu moczowo-płciowego;
10. 10-N - choroby neurologiczne;
11. 11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.

Genetyk z Poradni Genetycznej IMiD w Warszawie

Pani Doroto,
Na wstępie zaznaczę, że nie sposób jedynie z opisu wad wnioskować o konkretnej chorobie genetycznej i wskazana jest wizyta w specjalistycznej poradni (np. u dr Lassoty w Rzeszowie). Istotnie, tetralogia Fallota stanowi ok. 20% wad serca spotykanych w zespole DiGeorge'a. W chorobie tej stwierdza się także wady kończyn, zaburzenia odporności komórkowej, anomalie układu moczowo-płciowego, niedorozwój grasicy i wadę rozszczepową. Rzeczywiście, wydaje się, że najpierw należałoby wykonać badanie wykluczające ten zespół oraz inne anomalie chromosomowe (tzw. kariotyp oraz FISH celowany na region 22q11). W badaniu FISH wykorzystuje się typowo jedną sondę, a przy prawidłowym wyniku badania i wysokim podejrzeniu zespołu DGS można w niektórych ośrodkach badawczych spróbować zastosować drugą sondę (są między nimi pewne subtelne różnice). Jednak miarodajny wynik uzyskuje się tylko z komórek krwi DZIECKA, a nie po przetoczeniu krwi OD INNEJ OSOBY. Przyjmuje się, w związku z powyższym, że po przetoczeniu należy odczekać co najmniej 3 miesiące i dopiero wtedy wykonać badanie krwi. Niekiedy, mozna na badanie pobrać inną tkankę, np. skórę, ponieważ tam na pewno są komórki DZIECKA, niezależnie od przetoczeń. Jednak w takich przypadkach decyzja należy do danego laboratorium, gdyż o wiele trudniej bada się komórki skóry niż krwi.
Przestrzegam jednak przed przyjmowaniem rozpoznania DGS za pewnik przed wykonaniem badania. Zalecam kontakt z poradnią genetyczną.

Pozdrawiam

Nerwica a dodatkowe skurcze

Nerwica wegetatywna jest chorobą w której na tle nerwowym występują zaburzenia funkcji narządów oraz układów organizmu. Dotyczą one najczęściej układów krążenia, pokarmowego, oddechowego i moczowo – płciowego.

Objawy nerwicy wegetatywnej to najczęściej kołatanie serca, drżenie rąk, pocenie się, napadowe stany osłabień / omdleń, objawy żołądkowo - jelitowe.

Objawy wegetatywne są osiowym objawem wszystkich nerwic, bardzo rzadko występują osobno, towarzyszą im zawsze lęk, zaburzenia nastroju, egocentryzm, czasem fobie i natręctwa, drażliwość, wybuchowość.

Błędne jest określanie nerwicy wegetatywnej mianem narządowej, jakoby dotyczącej tylko jednego narządu (np. nerwica żołądkowo jelitowa czy nerwica serca).

---
Aczkolwiek kardiolodzy o których byłem mówili mi że nie ma już takiej choroby jak nerwica serca. Wypisano ją z rejestru chorób.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM POZYTYWNYCH TEŚCIKÓW

ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu.

Kącik HARD-COROWEGO i szowinistycznego dowcipu

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=5059108&ticket=762221276068 96139ptCG895sISuXXmh61TlKeWKw78sAXhYrBd0QPSayYtmfm%2Bjmg2i3uZwivxDVYPc v%2BiLvz7DQYXSutiQugd9ozOqwVnVFudYT%2BpQmoCErUKc6MpmFAHKUD6H4ou8guHm
Skopiuję fragment zanim zniknie.
Wiem, że to nie dowcip, ale nie mam już siły płakać.

Wysypka Pola

Absurdalne rozporządzenie
(fot. / Marek Michalski/Jacek)

Jeśli ktoś zbudował latający model samolotu, należy do trzeciej klasy personelu lotniczego. Zakwalifikował go tam osobiście minister infrastruktury (i wicepremier) Marek Pol, pod jednym wszakże warunkiem. Jeśli chce swój model wypróbować, musi odbyć badania specjalistyczne.

Nie dostanie upragnionej klasy trzeciej, jeśli cierpi na otyłość, choroby skóry czy przenoszone drogą płciową. Nie załapie się, jeśli ma problemy z układem oddechowym i moczowym. Minister nie zapomniał także o kobietach. Panie z ,ograniczonymi zaburzeniami ginekologiczno-położniczymi" nie mają co marzyć o puszczaniu modeli.

Niemożliwe? Odsyłamy do rozporządzenia ministra infrastruktury ,w sprawie wymagań w zakresie sprawności psychicznej i fizycznej osób ubiegających się o świadectwo kwalifikacji członka personelu lotniczego lub posiadających kwalifikacje członka personelu lotniczego". Te same przepisy obowiązują pilotów lotni, paralotni, motolotni, skoczków spadochronowych, a także pilotów-operatorów modeli latających, które ważą ponad 5 kilogramów. .......

Przydatne linki {adresy]

Proponuję w tym dziale wpisywać pprzydatne linki w leczeniu chorób układu płciowo-moczowego. Na razie jest nas kilku na tym forum, bo ta podawana ilość zarejestrowanych użytkowników, to spam, wirusy i inne zagrożenia dla komputera. Proszę je nie otwierać. Forum http://wygrajmyzdrowie.pl zostało zainfekowane.
http://www.patologiacmkp.fedor.pl/patologiacmkp/formularze/standardy.doc

Przydatne linki {adresy]

Cytat: Proponuję w tym dziale wpisywać przydatne linki w leczeniu chorób układu płciowo-moczowego. Na razie jest nas kilku na tym forum, bo ta podawana na początku ilość zarejestrowanych użytkowników, to spam, wirusy i inne zagrożenia dla komputera. Proszę ich nie otwierać. Forum http://wygrajmyzdrowie.pl zostało zainfekowane.
http://www.patologiacmkp.fedor.pl/patologiacmkp/formularze/standardy.docTo próba, sprawdzam działanie forum.

1 % dla "Gladiatora"

Zwracam się z prośbą do odwiedzających to forum,by pisali o swoich problemach związanych z układem płciowo-moczowym. Trzeba trochę wysiłku,ale niezbyt dużo,aby podzielić się swoimi przeżyciami związanymi np. z rakiem nerki,prostaty,jader i innymi. Jak się zacznie,to i pójdzie.

Jednocześnie proszę,przy rozliczaniu PIT-ów rocznych o przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" , nr KRS 0000141192

Administratora proszę o umieszczenie-przyklejenie takiej informacji w ten sposób, by przy otwieraniu forum wyświetliła się wspomniana informacja.

Systems link download

[b]
Jeśli ~mariuszdudek~ i ~alex2010~ oraz moderator nie zauważyli,to tu jest forum dla osób z chorobami prostaty,w ogóle z chorobami układu moczowo-płciowego.

Osobiście,jestem tolerancyjny ale robić z siebie idioty nie znoszę. Np.~mariuszdudek~ zamieścił link do programu God typu p2p ,który jest płatny i oszukańczy,wyciągający pieniądze.Sam tego doświadczyłem. Zainstalowałem,zapłaciłem 10,98 zł,choć na pisane było,iż jest (gilseh.com) promocja i cena wynosi 5,- zł .Kod,który otrzymałem,działał bez szwanku na początku,potem były problemy a teraz w ogóle nie działa. Zalogować można a potem pojawia się informacja,że znów trzeba wykupić kod. OSZUSTWO!

Jeśli sponsorzy tolerują takie praktyki,a wątpię,to "Gladiator" powinien skończyć współpracę i powiadomić zarząd sponsora o wykorzystywaniu tego forum dla prywaty.Zrozumiałbym,gdyby były to produkty sponsora.

Jeśli w/w posty nie znikną,w poniedziałek oficjalnie zaprotestuję w zarządzie głównym "Gladiatora"[/b]

Samonaprawianie się. Czakry. Aura.

tak bardzo ogolnie

1 Czakra Podstawy kolor czerwony - pomaranczowy, cialo eteryczne dźwięk C
Oddzialywanie na narzady
„Rusztowanie” ciała Podstawa kręgosłupa, Nogi, kości, Stopy, Odbytnica Układ odpornościowy.

Aspekty psychiczne i emocjonalne.
Fizyczne bezpieczeństwo rodziny i grupy. Zdolnośc zaspokajania potrzeb życiowych. Stanowczośc ,Poczucie, że jest się u siebie, Prawo i porządek społeczny rodziny., zdrowie-choroba, mozliwosc- brak wyjscia, moc-bezsilnosc, spelnienie-brak realizacji marzen, blogosc- niezadowolenie, czystosc- brud.

Zaburzenia zdrowotne
Przewlekły ból krzyża, Rwa kulszowa,Żylaki, Rak odbytnicy, Depresja, Zaburzenia pracy układu odpornościowego

2 Czakra seksu- sakralna pomarancz - rubin cialo emocjonalne dźwięk D
Narządy płciowe, Jelito grube, Kośc krzyżowa, Miednica, Wyrostek robaczkowy, Pęcherz, ukl moczowy, Okolice bioder.

Aspekty psychiczne i emocjonalne
Poczucie winy i obwinianie, niewinnosc-wyrzuty sumienia, Pieniądze i seks, Władza i kontrola, Kreatywnośc, Etyka i uczciwośc w związkach uczuciowych. Akceptacja-walka, bezpieczenstwo, zyczliwosc - wysylanie zlych mysli, niezaleznosc - zaleznosci od innych, ugruntowanie - recesja, samodzielnosc - wampiryzm, zadowolenie - cierpienie, przyjemnosc -wstyd, upokorzenie, chec zycia - mysli samobojcze.

Zaburzenia zdrowotne
Przewlekły ból krzyża, Rwa kulszowa, Dolegliwości ginekologiczne, Ból miednicy lub krzyża, Zaburzenia potencji, Choroby układu moczowego.

na dzis tylko tyle

pozdrawiam

tabletki anty a grzybica?

cześć dziewczyny,
polecam wam stronkę http://istemp.home.pl/zdrowieintymne/3.html znajdziecie tam dużo informacji na temat chorób układu moczowo płciowego, w tym grzybicy.
a co do leków to polecam LaciBios- naprawdę skuteczny..

wódka i kwiaty.

Cytat:Przeczytałam prostaty, ale mnie to mówiąc szczerze nawet za bardzo nie zdziwiło. W końcu Boja potrafi być nieprzewidywalna.

ymmm... nieprzewidywalalna? może? ale bardzo praktyczna. Nikomu nie życze problemów z prostatą ale zdrowa prostata to podstawa pomyślnego siusiania i inych pomyślności.

Wikipedia:
Prostata – gruczoł krokowy (stercz). Jest to nieparzysty narząd mięśniowo-gruczołowy. Jest częścią składową męskiego układu płciowego.

Położony jest poniżej pęcherza moczowego w miednicy mniejszej. Przez jego miąższ przebiega część sterczowa cewki moczowej (dlatego gdy dochodzi do jego przerostu, na skutek mechanicznego ucisku cewki moczowej pojawiają się problemy z oddawaniem moczu oraz inkontynencja, a co za tym idzie jest to choroba). Kształt prostaty jest porównywany do kształtu kasztana jadalnego (spłaszczony stożek). Wydzielina prostaty to mętna, biaława ciecz o zasadowym odczynie i charakterystycznym zapachu (to ona nadaje zapach spermie), w niej zawieszone są plemniki.

Tylna część stercza przylega bezpośrednio do odbytnicy. Masaż prostaty przez odbyt dostarcza niektórym mężczyznom rozkoszy. Silny ucisk w tej okolicy wywołuje gwałtowne uczucie parcia na mocz oraz niekiedy pieczenie w okolicy żołędzi. Masaż prostaty wykonywany zarówno ze względów lekarskich (badanie per rectum) jak i erotycznych, prowadzi do czasowego podwyższenia stężenia PSA, co może skutkować oznaczeniem nieprawidłowego poziomu w badaniu laboratoryjnym.

No niech będzie... - z okazji rocznicy życzę wszystkim POMYŚLNOŚCI

Najczęsciej występujące choroby układu rozrodczego.

Brodawki płciowe
Brodawki weneryczne
Chlamydia i ureaplazma
Condylomata acuminata
HSV
Human papillomavirus - HPV
Kłykciny kończyste
Opryszczka narządów płciowych
Rzeżączka
Tryper
Wrzód miękki
Wrzód weneryczny
Zapalenie cewki moczowej
Zapalenie pochwy
Zapalenie sromu

a) Brodawki płuciowe - kobiety) choroba umiejscawia się na wargach sromowych, w pochwie, na szyjce macicy, w okolicy odbytu i w odbytnicy.

Mężczyźni zmiany występują na napletku, w ujściu cewki moczowej, na trzonie prącia, w odbycie i w odbytnicy występują miękkie, różowe brodawki.

Kłykciny kończyste są brodawkowatymi zmianami w kolorze ciała, najczęściej wywołanymi przez określone typy wirusa brodawczaka (HPV) o niskim ryzyku. Rzadziej kłykciny kończyste mogą pojawiać się także w pochwie lub na szyjce macicy. Kłykciny kończyste zazwyczaj nie wywołują pieczenia, swędzenia lub bólu.
Zmiany te bardzo szybko rosną i mogą tworzyć kalafiorowate skupienia. W czasie ciąży mogą się rozprzestrzeniać jeszcze szybciej. Są prawie niebolesne.

Kłykciny kończyste rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Występują częściej u mężczyzn niż u kobiet.
Podejrzewa się, że kłykciny mogą być stanem przednowotworowym raka macicy i innych narządów.

Zapobieganie:
Należy stosować prezerwatywy w celu ochrony przed infekcją w czasie stosunku płciowego.

Facet + problem = jaki lekarz ??

za pl.wikipedia.org:

"Urologia jest działem medycyny (i specjalnością medyczną) zajmującą się leczeniem chorób i wad układu moczowego-płciowego u mężczyzn i układu moczowego u kobiet."

bolące jajniki

Cytat:Biorę Cilest.Jedyne co ci moge teraz napisac to dzialania niepożądane.Niestety,najlepiej bedzie jak zrobisz USG bo wtedy bedzie to wglad w twoj uklad plciowy.

Działanie niepożądane: Układ nerwowy: ból głowy, migrena, zawroty głowy, skurcze w kończynach dolnych, obniżenie nastroju, nerwowość, anoreksja, osłabienie libido, reakcje agresywne. Układ krążenia: nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica i(lub) zatorowość płucna, tachykardia, krwiak, zaburzenia naczyniowo-mózgowe. Układ pokarmowy: dolegliwości żołądkowe, nudności, wymioty, zwiększony apetyt, biegunka. Skóra: trądzik, wysypka, wyprysk, ostuda, wypadanie włosów, rumień wielopostaciowy, świąd, nadmierne owłosienie, wirylizacja. Układ rozrodczy i piersi: ból piersi, krwawienia międzymiesiączkowe, bolesne miesiączkowanie, powiększenie piersi, torbiel jajnika, dyspareunia, zapalenie sromu i pochwy, zmiana wydzieliny pochwowej, skąpe i krótkotrwałe krwawienia z odstawienia, zapalenie sutka, torbiele piersi, wydzielina z brodawki sutkowej, mięśniaki, zapalenie endometrium. Układ moczowy: zakażenie dróg moczowych. Układ oddechowy: zapalenie zatok, astma, zakażenie górnego odcinka dróg oddechowych. Narząd wzroku: zaburzenia widzenia, zapalenie spojówek. Narząd słuchu: zaburzenia słuchu. Ogólne: nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, ból pleców, kandydoza pochwy lub inne zakażenia grzybicze, zmiana masy ciała, obrzęk kończyn dolnych, reakcje nadwrażliwości, objawy grypopodobne. Ciężkie objawy działań niepożądanych: zaburzenia zakrzepowo-zatorowe naczyń żylnych lub tętniczych, nadciśnienie tętnicze krwi, nowotwory wątroby, wystąpienie lub nasilenie chorób, których związek ze stosowaniem doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie został rozstrzygnięty: choroby Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, porfirii, tocznia rumieniowatego układowego, opryszczki ciężarnych, zespołu hemolityczno-mocznicowego, żółtaczki cholestatycznej. U kobiet przyjmujących hormonalne środki antykoncepcyjne nieznacznie częściej diagnozowany jest rak sutka.

ps.podczs brania tabletek twoj organizm zostaje niejako troszke "osłabiony",moze to cos ie tam dzieje wcale nie wynika z ukladu rozrodczego?

to co mozna jeszcze zalecic,skoro lekarz nie widzi nic ginekologicznego,to zrobienie badania ogolnego moczu.

grzybica i probiotyki

Witam wszystkie panie!:) Temat zakładam bo jak zauważyłam ktoś tutaj zrobił wielkie sprzątanie forum;p
Wiadomo, że wszystkie kobiety prędzej czy później zetknęły się z różnymi chorobami układu moczowo- płciowego.
Wyróżniamy np.
Drożdżakowe zapalnie pochwy, niestety bardzo hm popularne.
Schorzenie to wywołują drożdżaki, najczęściej Candida albicans.
Zarazić się można np. podczas używania wspólnych ręczników, mydeł, także podczas seksu, a także od nadmiaru cukru (cóż drożdżaki lubią cukier). Musimy pamiętać dziewczyny, że jeśli my zachorujemy to choruje nasz partner! U nich przebiega to bezobjawowo. Dlatego idąc do ginekologa prosimy o leki dla niego.
Objawy to te niemiłe paskudztwa, które czujemy, a więc zaczerwienie, pieczenie, świąd,podrażnienie pochwy oraz warg sromowych. Charakterystyczne są podobne do twarogu upławy o zapachu zbliżonym do drożdży.
Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania:
okres ciąży,
przyjmowanie antybiotyków
przyjmowanie hormonów steroidowych
cukrzyca
przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Dlatego ważne jest, by dbać o higienę, myć się, ale pamiętajcie bez przesady! Mycie się dwa razy dziennie to podstawa, za często może zaszkodzić naszej mikroflorze! I wymyć dobre bakterie! Pamiętajcie, że w pochwie: podstawową bakterią ekosystemu pochwy jest Lactobacillius. Ona nas chroni. I podczas np. irygacji my ją wypłukujemy, dlatego nie robimy takich zabiegów. Podczas okresu myć powinnyśmy się częściej. Najlepiej by było, żebyśmy podmywały się podczas każdej zmiany podpaski lub tamponu, ale czasem się nie da. Dlatego warto kupić chusteczki do higieny intymnej.
Zalecam wam też byście działy na organizm profilaktycznie, a więc Kochane powinniście dla waszego zdrowia łykać preparaty (probiotyki), które zawierają w sobie pałeczki kwasu mlekowego. Ponieważ podczas infekcji nasze szczepy pałeczek kwasu mlekowego są atakowane i jest ich mniej. Obniżenie ich powoduje to, że łapiemy infekcje. Ja od siebie polecam LaciBios femina. Uważam, że jest świetny, a to dlatego że zawiera w sobie dwa szczepy tych pożytecznych bakterii. Oto one: Lactobacillius rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillius reuteri RC-14. Ponieważ profilaktycznie powinniśmy dbać by nasza mikroflora zawierała tyle pałeczek kwasu mlekowego by nas mogła chronić. A skoro ja biorę tabletki anty (to taki czynnik powodujący, że grzybicę łatwiej się łapie), chodzę na basen i lubię słodycze, to uznałam, że ten środek jest dla mnie. I był. Brałam jedną kapsułkę raz dziennie przez miesiąc. Teraz biorę również podczas leczenia się antybiotykami. Oczywiście wiem, że kobitki, które już mają infekcje to powinny iść do ginekologa, ale taka profilaktyka na pewno im pomoże, bo lekarze najczęściej leczą antybiotykami, które jak wiadomo pustoszą nasz organizm.

[PYTANIE] Krostki w miejscach intymnych

Rzeżączka (tryper, gonorea)
Chorobę wywołuje bakteria Neisseria gonorrhoeae. Pierwsze symptomy choroby dają się zauważyć 2-5 dni po współżyciu z nosicielem. Osoba zakażona odczuwa swędzenie i pieczenie cewki moczowej, często oddaje mocz. Nieco później z ujścia cewki zaczyna wyciekać gęsta ropna wydzielina. Jest brązowożółta i nieprzyjemnie pachnie. Ujście cewki robi się czerwone i obrzęknięte. Jeśli kochankowie odbyli stosunek analny lub oralny, rzeżączka może zaatakować odbytnicę albo gardło i tam należy szukać symptomów choroby (obfita śluzowa wydzielina, ból gardła, świąd odbytu i wydzielina). Cześciej jednak zakażenie tych miejsc przebiega bezobjawowo i dopiero badanie krwi pozwala wykryć rzeżączkę. U kobiet oznaki zakażenia występują zdecydowanie rzadziej niż u mężczyzn. Jeśli się pojawiają, są krótkotrwałe i mało dokuczliwe. Późna lub przeprowadzona bez lekarza kuracja może prowadzić do zwężenia cewki moczowej i zapalenia gruczołów w obrębie ukladu płciowego, a także do dalszych ciężkich powkłań, takich jak zapalenie wsierdzia, stawów i bezpłodność.
Kiła (syfilis, lues)
Jest chorobą zakaźną wywoływaną przez krętka bladego, który poprzez układ krwionośny atakuje cały organizm. Może być wrodzona, można się też jej nabawić przez kontakty seksualne. W 3 tygodnie po zarażeniu się, w okolicach narządów płciowych ( ale też na wargach i na języku) pojawiają się niewielkie czerwone krostki, które wysychają i odpadają, odsłaniając oworzodznie. Rana go i się sama i znika. Ale nie oznacza to cofnięcia się choroby. Po 6 tygodniach od zakażenia wysypka może pojawić się na całym ciele. Towarzyszy jej obrzmienie węzłów chłonnych. Niekiedy chory czuje się tak, jakby miał grypę. Także te symptomy mijają samoistnie. Stadium trzecie objawia się zapaleniem stawów, a potem ciężkimi zaburzeniami czynności serca i mózgu. We wszystkich stadiach leczy się penicyliną. Jednak choroba ta występuje rzadko. Mężczyźni choruja na nią częściej niż kobiety.

podałaś trochę mało informacji więc może to być jedna z tych chorób; jak z tym walczyć... no coż musisz iść do ginekologa bo lekarstwa na choroby weneryczne są na receptę

Witajcie w starej bajce

Stereotypowa „kobieta w czerwieni“ jest odważna i pewna siebie. Prawdą jest, że ten kolor „bije po oczach“ i wyróżnia spośród tłumu.

Mianem wyróżnionych można bez wątpienia określić kobiety, które skorzystają z szansy bezpłatnego przebadania się podczas akcji „Kobiety w czerwieni“, która odbędzie się w Galerii Bałtyckiej na poziomie -1 w Dniu Kobiet, 8 marca.

Akcja jest odpowiedzią na międzynarodowe projekty mające na celu zwiększenie wśród kobiet świadomości dotyczącej chorób układu krążenia i nowotworów piersi.

- Zdrowie wydaje się być czymś tak oczywistym, że często zapominamy jak bardzo jest kruche i jak wielkie ma znaczenie - mówi Martyna Liśkiewicz, Koordynator Lokalny Projektu „Kobiety w czerwieni“.

- Pozostało ono jednym z niewielu dóbr, których nie można kupić... Mamy nadzieję, że panie w Dniu Kobiet choć na chwilę skupią się na własnych potrzebach i zadbają o to, co w życiu takie ważne. Warto bowiem zdać sobie sprawę, że choroby postępują bez względu na status społeczny czy sytuację materialną. Czasem ciężko je leczyć, czasem jest to wręcz niemożliwe, ale zawsze istnieje alternatywa. Można przecież próbować im zapobiegać! Właśnie tę szansę chcielibyśmy pokazać, realizując nasz projekt. A ponieważ kobiety są szczęśliwe, kiedy mogą kroczyć przez życie ze zdrowym, ukochanym mężczyzną, organizatorzy akcji nie zapomnieli również o panach.

Uzupełnieniem „Kobiet w czerwieni“ będzie akcja dedykowana mężczyznom „Faceci w czerni“. Jej celem będzie zwiększenie świadomości na temat chorób układu moczowo - płciowego. Cała akcja skierowana jest do mieszkańców Gdańska powyżej 35 roku życia.

Luszczyca a oddawanie krwi.

RCKiK Bydgoszcz
Cytat:Sprawdź, czy możesz oddać krew?

Bezwzględne przeciwwskazania do oddania krwi:

* przebyta żółtaczka zakaźna,
* alkoholizm,
* narkomania,
* choroby krwi,
* choroby układu krążenia,
* choroby układu nerwowego,
* AIDS,
* łuszczyca,
* homoseksualizm,
* prostytucja.RCKiK Kraków
Cytat:Dawcami krwi nie powinni być osoby z aktywną lub przebytą poważną chorobą [...] skóry (np. łuszczyca),RCKiK Wrocław
Cytat:Bezwzględne przeciwwskazania do oddania krwi

* ciężkie choroby układu: krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego i nerek,
* zakażenie chorobami zakaźnymi (np. HIV, żółtaczka, kiła),
* zachowania seksualne o podwyższonym ryzyku zarażenia chorobami zakaźnymi
* używanie środków psychoaktywnych,
* choroby krwi,
* łuszczyca,
* cukrzyca,
* nowotwory złośliwe,Narodowe Centrum Krwi
Cytat:DYSKWALIFIKACJA STAŁA
[...]
choroba aktywna, przewlekła lub nawracająca:
- układu pokarmowego
- układu oddechowego
- układu moczowo-płciowego i nerek
- układu immunologicznego
- układu endokrynnego oraz choroby metaboliczne
- choroby krwi i układu krwiotwórczego
- choroby skóry (np. łuszczyca)

" ZDROWIE" CZYLI POSZUKIWANIA UTRACONEGO.

LECZNICZE KOKTAJLE WARZYWNE

Podane poniżej proporcje obliczone są na otrzymanie 1 szklanki koktajlu warzywnego.

KOKTAJL

1.Składa się z następujących soków:
Marchwiowego 160 ml + ogórkowego 40 ml + z zielonej papryki 40 ml, - w proporcji 4:1:1.
Stosuje się go przy reumatyzmie, bólach kości i mięśni oraz przy obrzękach kończyn dolnych.

2.Składa się z następujących soków:
Marchwiowego 160 ml + ogórkowego 40ml + z zielonej sałaty 40 ml, - w proporcji 4:1:1.
Jest lekiem na egzemy, pryszcze, choroby skóry, zapalenie spojówek, i na kruche paznokcie.

3.Składa się z następujących soków:
Marchwiowego 80 ml + ze świeżego szpinaku 160 ml, w proporcji 1:2.Zastosowanie; bóle brzucha, skurcze, kolki, zaparcia i gazy, reumatyzm, anemia, migrena, oraz na rozregulowane ciśnienie krwi – za niskie, lub za wysokie.

4.Składa się z następujących soków:
Marchwiowego 160 ml + z korzenia pietruszki 80 ml, w proporcji 2:1. Stosuje się go przy stanach zapalnych układu moczowo-płciowego, przy niewydolności naczyń krwionośnych oraz zapaleniu spojówek i chorobach oczu.

5.Składa się z następujących soków:
Marchwiowego 80 ml + z zielonej papryki 160 ml, w proporcji 1:2.Znajduje on zastosowanie przy usuwaniu plam i przebarwień na skórze u starszych wiekiem osób.

6.Składa się z następujących soków:
Pomidorowego 54 ml + jabłkowego 108 ml + z dyni 54 ml + cytrynowego 27 ml, zestawionych w proporcji 2:4:2:1. Stosuje się go do ogólnego oczyszczania organizmu ze śluzu, do likwidowania tkanki tłuszczowej – w celu radykalnego odchudzenia się. Należy go pić w ilości od 1,5 l, do 2 litrów na dobę, by kuracja poskutkowała.

7.Składa się z następujących soków:
Ogórkowego 80 ml +czarnej porzeczki 80 ml +jabłkowego 40 ml + grejpfrutowego 40 ml, w proporcji 2:2:1:1. Zastosowanie; do poprawy wyglądu skóry, do uspokojenia systemu nerwowego, poprawy pracy mózgu – w tym pamięci, oraz do wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Jedna szklanka tej mieszanki zaspokaja całkowicie dobowe zapotrzebowanie organizmu na witaminę C.

Esej ten publikowany jest za zgodą autora Vick Thor

C.d.n.

1

Jeśli nie skarżysz się dodatkowo na swiąd, to faktycznie moze to byc bakteryjne zakażenie pochwy.W tym wypadku badanie czystosci pochwy i posiew nie mają za dużego znaczenia w diagnostyce.Na pewno jednak badaniem takim jest ocena ph pochwy no i wymaz. A to niestety wykona tylko ginekolog..Musisz wiec uzbroic sie w cierpliwość albo iść do innego lekarza, który przyjmie Cie od razu.Leczenie to głównie antybiotykoterapia doustna bądź miejscowa ( czyli masć do pochwy, zazwyczaj maść z klindamycyną, którą stosuje się 7 dni )lub stosowanie metronidazolu, a są to leki tylko na receptę. Sama nie wiem, co mam Ci poradzić..na necie znalazłam taką opinie o Lacibios femina:

Jeden z niewielu probiotyków na świecie spełniający wymagania FAO/WHO Guidelines for a true Probiotic – oznacza to, że jego skuteczność w profilaktyce i wspomaganiu leczenia infekcji układu mozowo-płciowego została potwierdzona badaniami in vitro i badaniami klinicznymi;
- oba szczepy wykazują działanie antagonistycznie w stosunku do patogenów wywołujących: bakteryjne zakażenie pochwy, drożdżyce , zakażenia układu moczowego;
-oba szczepy zostały wyizolowane z pochwy zdrowych kobiet;
- szczepy wykazują oporność na działanie antybiotyków, w tym na działanie metronidazolu, antybiotyku stosowanego jako podstawowy w leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy – mogą być zatem stosowane łącznie z antybiotykiem;
- są odporne na działanie kwasu żołądkowego i żółci;
działa kompleksowo na organizm kobiety
- zapobiega powikłaniom występującym po kuracji antybiotykowej tak ze strony układu moczowo-płciowego, jak i pokarmowego (dotychczas konieczne było stosowanie dwóch preparatów: doustnego dla ochrony układu pokarmowego oraz dopochwowego dla ochrony układu moczowo-płciowego);
jest bardzo wygodny w stosowaniu – preparat doustny stosowany tylko raz dziennie;

Więc może spróbuj go kupić, 2 tygodnie to dosyć długi okres czasu, a może dolegliwości miną. Mam nadzieję , że szybko sobie z tym poradzisz..
Co do twojego partnera,nie musi robic żadnych badań, to nie jest choroba przenoszona droga płciową.

czy to RZS????

dziękuję za odpowiedź. Faktycznie z Essentialem było tak jak Pan napisał. Stan podgorączkowy wrócił (37,2)
Teraz mam inną zagadkę. Zrobilam badania moczu. Większość w normie oprócz:
- leukocyty 11-20 w polu widzenia
- bakterie - dość liczne
Więc dostałam Furagin (10 dni dawkowania) i tu temp. spadła. Od 2 dni temp. mam w normie. Innych leków nie przyjmuję. Z czym może się to wiązać. Czy moje badanie moczu może być kolejną wskazówką dla diagnostyki? Dodam, że nie miałam dolegliwości ze strony układu moczowego (pieczeina, bólu, zaczerwienienia). Co prawda miałam kiedyś predyspozycje do zapaleń ale wtedy wiedziałam o tym (pieczenie , ból i parcie na pęcherz brałam 2 tabletki furaginu i przechodziło), teraz takowych objawów nie miałam. A wyniki moczu wskazują... no właśnie na co? Zespół Reitera? objawów ze strony ukladu moczowego nie mam. Próbkę moczu brałam wg. zaleceń. Czy Walere- Rose który wyszedł mi dodatni , [crp w normie i ob też (12) ] może zamienić się na ujemny po wyleczeniu furaginem? A może to jakieś reaktywne zapalenie stawów. Jeżeli tak jakie badania powinnam zrobić? Dodam też że przeczytałam że przy Z. Reitera czynnikiem przyczyniającym się do powstania tej choroby jest zakażenie płciowe, a moim jedynym i pierwszym partnerem jest mąż ( no chyba że mąż....... )
Wiem że bez szczegółowych badań zróżnicowanie jest praktycznie niemożliwe, ale może spotkał się Pan z przypadkiem podobnym do mojego. Czy furagin może przycznić się że temp. spadła? a może on działa też tak jak niektóre leki na RZS że zwalcza gorączkę, a jak go odstawię stan pogorączkowy wróci? Czy osoby które mają RZS po dawce furaginu odczuwają mniejsze bóle stawowe i spada im gorączka? Wiem że zadałam straszenie dużo pytań ale będę wdzięczna za odpowiedź w wolnym czasie.
pozdrawiam

MIESIĄC WRZESIEŃ FASOLKI NAM PRZYNIESIE!!!

Wedlug mnie to ta Berocca jest lepsza (ze wzgledu na sklad) tylko ze o wiele drozsza a w opakowaniu jest tylko 30 tabletek

no i jeszcze to :
Cytat:ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej. (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)

MIESIĄC WRZESIEŃ FASOLKI NAM PRZYNIESIE!!!

Cytat:no i jeszcze to :
ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej. (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)Tylko gdzie ja to kupie
Ten kwas co ja biore to ma tylko 400

Rak - prostaty

Cytat: Cześć!

Nie zaglądam tu zbyt często z powodów, które sam opisałeś. Zero aktywności.
Masz dużo czasu i chęci do rozmawiania z innymi. Działasz w Gladiatorze?
Od roku jestem pacjentem CO w Warszawie. Myślę o Gladiatorze. Może warto ich pobudzić do działania. Jestem "młody", 55 lat. Na razie próbuję zarejestrować się na forum rak-prostaty ale coś nie działa.

akad4


Witam Cię "młody"
Fakt,jakoś dziwnie pisze się na tym forum,tzn. nie wiem jak odnaleźć opcję odpowiedzi.W ogóle ta strona ciężko chodzi.
W poprz. poście podałem link do forum,na którym się udzielam.
Z wolnym czasem różnie bywa,zależy od zleceń klientów.Jeśli mam jakieś zadanie,lubię je wykonać szybko i solidnie i mieć to za sobą.
Na pisanie,na forum zawsze czas znajdę,bo traktuję to jako rozmowę i czegoś się dowiaduję.Trudno jest rozmawiać z kimś na temat choroby prostaty jeżeli nie dotyka go osobiście ani jego rodziny. Niestety, dzisiejsze czasy oddalają ludzi od siebie.
Obiecałem sobie,że będę działał w "Gladiatorze",bo jestem winien to osobom,które mnie pomogły i mojej,niestety nieżyjącej już mamie,której "Amazonki" pomogły.
A bezpośrednie rozmowy ze znajomymi,kumplami o konieczności badań prostaty,są ciężkie.Rozumiem ich,sam myślałem podobnie.Ale byłem chyba trochę mądrzejszy,bo w ub. roku poszedłem i wynik dodatni,lokator rak wlazł cichaczem na moją prostatę.
W "Gladiatorze" działam praktycznie od maja.Organizacja jest dość młoda,właśnie w Warszawie,w Centrum Onkologii obchodziliśmy pięciolecie jej powstania.I już ma ugruntowaną pozycję w Europie,o czym świadczyły delegacje, przybyłe np. z Litwy,z Rosji,Słowacji po nauki.Samo nic nie przyjdzie.To m.in. sponsorom (ta strona jest sponsorowana jak widzisz) możemy realizować statutowe zadania.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie,od tego roku rozszerzamy zakres swoich działań o (ogólnie) choroby układu moczowo-płciowego.
Bardzo chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach.Proszę,pisz tutaj,może to zachęci innych do aktywności na tym forum.
Układ tej strony wygląda funkcjonalnie ale może trzeba dopiero odkrywać jej możliwości a my niekumate?A może mała ruchliwość na forum uśpiła moderatorów?
Pozdrawiam

grzybica a dieta

Witam,
Choroby układu pokarmowego i jego dolnego odcinka, coroby grzybiczne są najczęściej powodowane przez drożdżaki Candida albicans. To choroba zwana DROŻDŻYCĄ (kandydozą). Najczęściej dotyczy ona błon śluzowatych. W 77 przypadkach na 100 jest przyczyna zmian chorobowych w obrębie śluzówek układu oddechowego, pokarmowego i moczowopłciowego. W przypadku skóry odpowiedzialna jest za 22% stanów zapalnych. Przyczyną powstania zakażenia jest drobnoustrój spokrewniony ze znanymi nam drożdżami spożywczymi. Bytuje na stałe w naszym jelicie grubym, będąc jednym z wielu mikroorganizmów potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania. Drobnoustrój ten to wymieniona wyżej Candida albicans. Obecnie znanych jest ok. 196 rodzajów Candida z tego 15 ma właściwości chorobotwórcze. Do momentu, gdy między wszystkimi mikroorganizmami zamieszkującymi nasz organizm m.in. błonę śluzową jelita grubego, jest zachowana równowaga, nie mamy się czego obawiać. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy ta równowaga zostanie zniszczona na korzyść któregoś z drobnoustrojów. Podstawowym czynnikiem sprzyjającym nadmiernemu rozwojowi drożdżaków jest przede wszystkim stosowanie antybiotyków o szerokim spektrum działania, czyli takich, które zabijają wszystkie bakterie stojące na drodze antybiotyku. Zabicie w krótkim czasie dużej ilości bakterii zarówno chorobotwórczych, jak i niechorobotwórczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, prowadzi do gwałtownego wzrostu innych mikroorganizmów w tym także drożdżaków z grupy Candida. I od tego nieszczęśliwego momentu zaczynają się problemy, które potrafią ciągnąć się latami. Dolegliwości spowodowane Candida albicans stają się czasami bardzo uciążliwe dla chorego i otoczenia. Innymi czynnikami sprzyjającymi powstawania kandydozy są: cukrzyca, nadczynność tarczycy, niewydolność nerek, alkoholizm, leczenie lekami obniżającymi TO JEST SPAMść np. sterydami albo cytostatykami, leki antykoncepcyjne, AIDS oraz wrodzone zaburzenia TO JEST SPAMści całego organizmu (http://www.noni.inter-tech.pl).
Właściwa dieta przy takich schorzeniach powinna polegać na spozywaniu dużych ilości jogurtów naturalnych, kefirów, mleka acidofilnego w celu wprowadzenia do organizmu odpowiedniej mikroflory i TO JEST SPAM go. Można tez zakwasić pH spożywając surówki np z kapusty. Natomiast nalezy się wystrzegać słodkich i ostrych potraw.
Dlatego też , jeśli zrezygnuje Pani z ostrych potrawi słodyczy, tak jak to wskazane przy diecie |South beach a wskazane produkty nabiałowe będą dostarczane w postaci właśnie jogurtów i kefirów,to nie widzę przeszkód w przejściu na dietę south beach. Trzymam kciuki, a jeśli tylko zauważy Pani coś złego, proszę zaprzestać. Jednak wydaje mi się,że wszystko będzie dobrze.
Zycze powodzenia w walce z choroba i wagą.
KonsultantII

Wskazania do akupunktury

Wskazania do akupunktury

wg. medycyny akademickiej

Czyli te choroby które wydają się lepiej niż inne odpowiadać na leczenie akupunkturą

Warto pamiętać, że akupunktura najpełniej ujawnia swe możliwości jako metoda profilaktyczna.

CHOROBY NARZĄDU RUCHU
- ostre i przewlekłe mięśniobóle
- gościec przewlekły postępujący
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
- choroba zwyrodnieniowa stawów
- zapalenia stawów
- dyskopatia, rwa kulszowa, zapalenie korzonków nerwowych, lumbago
- choroby stawu skroniowo-żuchwowego
- zespół bolesnego barku
- łokieć tenisisty
- zespół kanału nadgarstka
- urazy sportowe (naderwania, nadwichnięcia, wylewy)

CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO
- ostre i przewlekłe nerwobóle (zwłaszcza nerwu trójdzielnego i kulszowego)
- porażenia i niedowłady
- kręcz szyi
- porażenie nerwu twarzowego
- półpasiec
- choroba Parkinsona
- padaczka

CHOROBY WEWNĘTRZNE
- zapalenie oskrzeli
- astma oskrzelowa
- choroba wrzodowa
- drażliwe jelito
- zaparcia
- czkawka

CHOROBY NARZĄDÓW MOCZOWO-PŁCIOWYCH
- moczenie bezwiedne i moczenie nocne
- impotencja
- świąd narządów moczowo-płciowych
- zaburzenia wzwodu

POŁOŻNICTWO I GINEKOLOGIA
- nieregularne krwawienia miesięczne
- bolesne miesiączkowanie
- przedłużający się poród
- niepłodność czynnościowa
- brak pokarmu u matki

CHOROBY JAMY USTNEJ
- choroby przyzębia

CHOROBY ENDOKRYNOLOGICZNE
- zaburzenia hormonalne u kobiet
- nadczynność tarczycy, wole obojętne
- zespół klimakteryczny

CHOROBY NACZYŃ
- miażdżyca tętnic kończyn dolnych
- choroba Bürgera
- choroba Raynauda
- choroby zpalne naczyń

CHOROBY CZYNNOŚCIOWE
- nerwica lękowa
- nerwica hipochondryczna
- nerwice wegetatywne (nerwica serca)
- nerwice ruchowe (tiki, kurcz pisarski, kręcz szyi, jąkanie)
- napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego
- demencja
- trema

CHOROBY SKÓRY
- choroby alergiczne skóry
- twardzina
- łysienie plackowate

CHOROBY USZU, NOSA I GARDŁA
- ostra głuchota i niedosłuch
- przewlekły nieżyt nosa
- przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa
- alergiczny nieżyt nosa
- choroba Meniera

CHOROBY OCZU
- przewlekłe zapalenie spojówek
- krótkowzroczność
- kurcze powiek
- zaćma bez powikłań
- zez

NAŁOGI
- palenie tytoniu
- alkoholizm
- inne uzależnienia

CHOROBY PRZEMIANY MATERII
- otyłość

JAKOŚĆ ŻYCIA
- u ludzi starszych

Zioła

Wydawało mi sie ,ze był taki temat ,ale gom nie znalazłą .
Wiec zakłądam nowy jak co to poprosze Modka o przeniesienie

Wierzbownica i wierzbówka - Epilobium L.et Chamaenerion Adans. (rodzina Oenotheraceae sive potius Onagraceae - wiesiołkowate)

Skład chemiczny
Omawiane rośliny zawierają: kwas ursolowy, beta-sitosterole, stigmasterole, taniny, kwas 2-alpha-hydroxy-ursolic acid leaf kwas 2-alpha-3-beta-dihydroxy-ursolowy, silne fitoncydy (oenotheiny - oenothein A, B), alfa- i beta-amyrynę, n-nonacosan, seksangularetynę (sexangularetin), kwercytrynę, kwercetynę (glikozyd), chanerozan, chanerol, taniny chamaenerionowe (chamaenerium tannin), myricetin-3-o-beta-d-glukuronid, mirycetynę, kwas oleinowy, kwas oleanolowy, stearynowy, kwas oleinowy, kwas palmitynowy, kwas nonadecanoinowy, mirystynowy kwas, linolenowy i linolowy kwas, kwas laurowy, kempferol, kwas chlorogenowy, kampesterol.

Działanie lecznicze
Wyciągi z ziela wierzbówki i wierzbownicydziałają przeciwbakteryjnie (oenothein niszczy Propionibacterium acnes), przeciwzapalnie, odtruwająco ,antyandrogennie, wzmaga procesy detoksykacji, pobudzajaco na regenerację tkanki nabłonkowej, rozkurczowo, przeciwalergicznie, wprzeciwwysiękowo, uspokajająco, przeciwbólowo. Hamuje przerost gruczołu krokowego. Zapobiega nowotworom wymiatając wolne rodniki i usuwając nadtlenki oraz zapobiegając ich powstawaniu.Aktywuje limfocyty NK i ADCC (Natural Killer cell cytotoxicity). Hamuje enzym 5-alfa reduktazę i aromatazę (5-AR), przekształcający testosteron w dehydrotestosteron DHT (epilobium to inhibitor 5-AR). Prawdopodbnie też blokuje receptory dla DHT w gruczole krokowym i w skórze, zapobiegając nipożądanemu oddziaływaniu tego hormonu na chory gruczoł krokowy (epilobium zapobiega kumulacji DHT w gruczole krokowym).
Zmniejszają wydzielanie łoju, zmniejszają keratynizację naskórka i mieszków włosowych oraz przerost nabłonków, w tym naskórka. Powodują również upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników.

Wskazania
Choroby skórne (łuszczyca, trądzik, wypryski, dermatozy, pokrzywka, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, figówka, ropne zapalenie mieszków włosowych, łupież tłusty, dermatoza okołoustna) i autoimmunologiczne układowe, przerost i stan zapalny gruczołu krokowego, kamica moczowa, stany zapalne układu moczowego i płciowego u kobiet i mężczyzn, hirsutyzm (wirylizm) i inne choroby spowodowane nadmiarem androgenów, zaburzenia miesiączkowania, upławy; bóle głowy i zawroty głowy, nerwobóle, bezsenność, moczenie nocne, wyczerpanie nerwowe, trudno gojące się rany, choroby alergiczne, łysienie androgenne.

Najczęsciej występujące choroby układu rozrodczego.

Rzeżączka

OPIS:Choroba weneryczna wywoływana przez dwoinkę rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae). Zakażenie następuje głównie przez kontakt płciowy. Może ona zaatakować cewkę moczową, genitalia, odbyt, oczy, jamę ustną i gardło, prowadząc do zapalenia narządów miednicy mniejszej, ciąży pozamacicznej, problemów z menstruacją, infekcji oczu, zapaleń i infekcji.

Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. 8 na 10 kobiet nie miewa żadnych objawów, przynajmniej tych początkowych. Choroba jest niebezpieczna także dla mężczyzn, u których powodować może prostatę, bezpłodność, zapalenie jąder, rany cewki moczowej. Są też inne konsekwencje, ale to daje ogólny obraz. 1 na 10 mężczyzn nie wykazuje żadnych objawów. Mogą przekazywać chorobę dalej, nie będąc tego świadomi.

U mężczyzn 5-7 dni po stosunku pojawia się ból i pieczenie w cewce moczowej oraz śluzowo - ropna lub ropna wydzielina z cewki. Po kilku tygodniach objawy zmniejszają się i stan zapalny staje się przewlekły. U kobiet zazwyczaj ostry okres zakażenia nie jest przez nie zauważony (tzw. upławy są wiązane z innymi przyczynami), a do lekarza chora zgłasza się już z przewlekłymi zakażeniami, jego powikłaniami lub wówczas gdy stosunek seksualny doprowadził do ostrego zakażenia u jej partnera.

Na szczęście leczenie rzeżączki jest bardzo łatwe. Wystarczy pewna doza antybiotyku przyjmowana przez ciebie i twojego partnera, a następnie okres abstynencji. Najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia jest używanie prezerwatywy.

Nie leczona rzeżączka zarówno u mężczyzn, jak i kobiet zajmuje coraz wyższe odcinki układu moczowo-płciowego, doprowadzając do rozmaitych powikłań (np. zapalenia przydatków u kobiety, najądrzy u mężczyzn, zapalenia stawów, a nawet posocznicy) .

Saw Palmetto - ziołowy lek na prostatę.

Opakowanie 30 kaps po 320 mg substancji czynnej.
Cena 60 PLN. Opakowanie wystarcza na miesięczną kurację (stosowanie : 1x
dziennie).

Co to jest?

Bocznia piłkowana jest małą palmą rosnącą dziko w południowej części USA.
U  nasady każdego liścia znajduje się najeżona kolcami szypułka. Ta żyjąca
około 700 lat roślina jest niemal niezniszczalna, opiera się bowiem zarówno
suszy, jak i szkodnikom czy pożarom. Surowcem leczniczym są jej
ciemnoniebieskie owoce, które zbiera się zwykle w sierpniu i wrześniu. Jest
to niebezpieczna praca, ponieważ nasady liści są ostre jak brzytwy, a także
dlatego, że w cieniu tej krzaczastej palmy można spotkać jadowitego
grzechotnika.

Działanie

Bocznia piłkowana była od dawna znana w medycynie ludowej. Indianie cenili
ją za zdolność leczenia chorób dróg moczowych. Pierwsi kolonizatorzy
zauważyli, że zwierzęta karmione owocami tej rośliny mają bardzo wiele
energii, zaczęli więc podawać je jako środek wzmacniający osobom wątłym.
Później stosowano preparaty z boczni w leczeniu przewlekłego kaszlu i
zaburzeń trawiennych. Dziś roślina jest znana, ponieważ łagodzi objawy
powiększenia prostaty, co zostało potwierdzone licznymi badaniami.
GŁÓWNE KORZYŚCI: Lekarze - między innymi włoscy, niemieccy i francuscy -
przepisują preparaty z boczni piłkowanej w przypadkach łagodnego
(niezłośliwego) powiększenia prostaty, nazywanego rozrostem guzkowym. Kiedy
prostata, która normalnie ma wielkość orzecha włoskiego, powiększa się
(spotyka to przeszło połowę mężczyzn mających ponad 50 lat), zaczyna
naciskać na cewkę moczową, czyli przewód odprowadzający mocz z pęcherza
moczowego do zewnętrznego ujścia. Objawami tego stanu są: konieczność
częstego oddawania moczu (szczególnie nocą), zbyt cienki strumień moczu i
ból towarzyszący jego oddawaniu oraz trudności z całkowitym opróżnieniem
pęcherza. Naukowcy sądzą, że bocznia łagodzi objawy rozrostu guzkowego na
wiele różnych sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które
powodują rozrost komórek prostaty. Działa też przeciwzapalnie i zmniejsza
obrzęk tkanek.
Bocznia piłkowana wywołuje mniej działań niepożądanych (takich jak
impotencja) i działa o wiele szybciej niż konwencjonalne leki, np.
finasteryd. Poprawa jest zauważalna już po 30 dniach kuracji, podczas gdy
środki farmakologiczne przynoszą pacjentom ulgę nie wcześniej niż po pół
roku stosowania.
DODATKOWE KORZYŚCI: Bocznia piłkowana niewątpliwie łagodzi objawy rozrostu
guzkowego, jednak inne jej działania lecznicze nie zostały ostatecznie
potwierdzone. Stosowano ją także w stanach zapalnych prostaty. Badania
laboratoryjne wykazały, że bocznia pobudza układ odpornościowy, znajduje
więc zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczowych. Ponieważ
wpływa na stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek nowotworowych,
naukowcy badają jej przydatność w profilaktyce raka prostaty.

Stosowanie

DAWKOWANIE: Na ogół zażywa się 2 razy dziennie po 160 mg preparatu z boczni.
Nie powinno się przekraczać 320 mg dziennie, gdyż nie zbadano dotychczas
skutków przyjmowania większych dawek. Należy wybierać preparaty sporządzone
ze standaryzowanych wyciągów boczni, zawierających 85-95% kwasów
tłuszczowych
i steroidów - czynnych składników mających właściwości lecznicze.
SPOSÓB UŻYCIA: Nie należy rozpoczynać leczenia preparatem z boczni, jeśli
nie postawiono ścisłego rozpoznania, bowiem powiększenie prostaty bywa
również skutkiem nowotworu. Lekarz musi także zadecydować, czy można
zastosować bocznie w leczeniu stanu zapalnego prostaty. Gorzki smak nalewki
można złagodzić, jeśli rozcieńczy się ją małą ilością wody. Lek przyjmuje
się z jedzeniem lub między posiłkami. Niektórzy zielarze zalecają popijanie
herbatki z boczni; jeśli jednak nie będzie zawierała odpowiedniej ilości
czynnych składników, nie spowoduje wyleczenia rozrostu guzkowego.

Skutki uboczne

Obserwuje się je stosunkowo rzadko. Są to m. in.: słaby ból brzucha,
nudności, zawroty i bóle głowy. Jeśli te objawy wystąpią, należy zmniejszyć
dawkę leku lub go odstawić.

Przypis 1.

W międzynarodowym badaniu obejmującym 1000 mężczyzn z umiarkowanym rozrostem
guzkowym prostaty, stwierdzono poprawę ponad 60% grupy po półrocznej terapii
finasterdem lub bocznią piłkowaną. U pacjentów przyjmujących preparat
ziołowy wystąpiło mniej działań niepożądanych (takich istotnych jak obniżony
popęd płciowy lub impotencja), natomiast finasteryd znacznie skuteczniej niż
bocznia zmniejszał rozmiary prostaty, zwłaszcza u mężczyzn z silnym
rozrostem. Naukowcy wnioskują, że preparat ziołowy jest wskazany przy
niewielkim lub umiarkowanym powiększeniu prostaty.

Saw Palmetto - ziołowy lek na prostatę.

Saw Palmetto (bocznia piłkowana); opakowanie 30 kaps po 320mg. Cena: 60 PLN
+porto. Stosowanie: 1 kaps. dziennie, czyli opakowanie na miesiąć kuracji.

Co to jest?

Bocznia piłkowana jest małą palmą rosnącą dziko w południowej części USA. U
nasady każdego liścia znajduje się najeżona kolcami szypułka. Ta żyjąca
około 700 lat roślina jest niemal niezniszczalna, opiera się bowiem zarówno
suszy, jak i szkodnikom czy pożarom. Surowcem leczniczym są jej
ciemnoniebieskie owoce, które zbiera się zwykle w sierpniu i wrześniu. Jest
to niebezpieczna praca, ponieważ nasady liści są ostre jak brzytwy, a także
dlatego, że w cieniu tej krzaczastej palmy można spotkać jadowitego
grzechotnika.

Działanie

Bocznia piłkowana była od dawna znana w medycynie ludowej. Indianie cenili
ją za zdolność leczenia chorób dróg moczowych. Pierwsi kolonizatorzy
zauważyli, że zwierzęta karmione owocami tej rośliny mają bardzo wiele
energii, zaczęli więc podawać je jako środek wzmacniający osobom wątłym.
Później stosowano preparaty z boczni w leczeniu przewlekłego kaszlu i
zaburzeń trawiennych. Dziś roślina jest znana, ponieważ łagodzi objawy
powiększenia prostaty, co zostało potwierdzone licznymi badaniami.
GŁÓWNE KORZYŚCI: Lekarze - między innymi włoscy, niemieccy i francuscy -
przepisują preparaty z boczni piłkowanej w przypadkach łagodnego
(niezłośliwego) powiększenia prostaty, nazywanego rozrostem guzkowym. Kiedy
prostata, która normalnie ma wielkość orzecha włoskiego, powiększa się
(spotyka to przeszło połowę mężczyzn mających ponad 50 lat), zaczyna
naciskać na cewkę moczową, czyli przewód odprowadzający mocz z pęcherza
moczowego do zewnętrznego ujścia. Objawami tego stanu są: konieczność
częstego oddawania moczu (szczególnie nocą), zbyt cienki strumień moczu i
ból towarzyszący jego oddawaniu oraz trudności z całkowitym opróżnieniem
pęcherza. Naukowcy sądzą, że bocznia łagodzi objawy rozrostu guzkowego na
wiele różnych sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które
powodują rozrost komórek prostaty. Działa też przeciwzapalnie i zmniejsza
obrzęk tkanek.
Bocznia piłkowana wywołuje mniej działań niepożądanych (takich jak
impotencja) i działa o wiele szybciej niż konwencjonalne leki, np.
finasteryd. Poprawa jest zauważalna już po 30 dniach kuracji, podczas gdy
środki farmakologiczne przynoszą pacjentom ulgę nie wcześniej niż po pół
roku stosowania.
DODATKOWE KORZYŚCI: Bocznia piłkowana niewątpliwie łagodzi objawy rozrostu
guzkowego, jednak inne jej działania lecznicze nie zostały ostatecznie
potwierdzone. Stosowano ją także w stanach zapalnych prostaty. Badania
laboratoryjne wykazały, że bocznia pobudza układ odpornościowy, znajduje
więc zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczowych. Ponieważ
wpływa na stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek nowotworowych,
naukowcy badają jej przydatność w profilaktyce raka prostaty.

Stosowanie

DAWKOWANIE: Na ogół zażywa się 2 razy dziennie po 160 mg preparatu z boczni.
Nie powinno się przekraczać 320 mg dziennie, gdyż nie zbadano dotychczas
skutków przyjmowania większych dawek. Należy wybierać preparaty sporządzone
ze standaryzowanych wyciągów boczni, zawierających 85-95% kwasów
tłuszczowych
i steroidów - czynnych składników mających właściwości lecznicze.
SPOSÓB UŻYCIA: Nie należy rozpoczynać leczenia preparatem z boczni, jeśli
nie postawiono ścisłego rozpoznania, bowiem powiększenie prostaty bywa
również skutkiem nowotworu. Lekarz musi także zadecydować, czy można
zastosować bocznie w leczeniu stanu zapalnego prostaty. Gorzki smak nalewki
można złagodzić, jeśli rozcieńczy się ją małą ilością wody. Lek przyjmuje
się z jedzeniem lub między posiłkami. Niektórzy zielarze zalecają popijanie
herbatki z boczni; jeśli jednak nie będzie zawierała odpowiedniej ilości
czynnych składników, nie spowoduje wyleczenia rozrostu guzkowego.

Skutki uboczne

Obserwuje się je stosunkowo rzadko. Są to m. in.: słaby ból brzucha,
nudności, zawroty i bóle głowy. Jeśli te objawy wystąpią, należy zmniejszyć
dawkę leku lub go odstawić.

Przypis 1.

W międzynarodowym badaniu obejmującym 1000 mężczyzn z umiarkowanym rozrostem
guzkowym prostaty, stwierdzono poprawę ponad 60% grupy po półrocznej terapii
finasterdem lub bocznią piłkowaną. U pacjentów przyjmujących preparat
ziołowy wystąpiło mniej działań niepożądanych (takich istotnych jak obniżony
popęd płciowy lub impotencja), natomiast finasteryd znacznie skuteczniej niż
bocznia zmniejszał rozmiary prostaty, zwłaszcza u mężczyzn z silnym
rozrostem. Naukowcy wnioskują, że preparat ziołowy jest wskazany przy
niewielkim lub umiarkowanym powiększeniu prostaty.

czy ja jestem w ciazy?

nazwa: Koci pazur - Cats Claw - 5000 mg (60kaps)
producent: NOW
cena: 48,00zł

REWELACYJNY IMMUNOSTYMULATOR (5000mg w jednej kapsułc)

Koci pazur - Cats Claw - 5000 mg (60 kaps)

Uncaria tomentosa jest rośliną rosnącą dziko na wyżynach peruwiańskiej Amazonki. Od tysięcy lat Indianie z plemienia Aschanical używali tej rośliny w leczeniu szerokiego zakresu chorób i dolegliwości, a także jako środek wzmacniający. Od 1970 roku roślina ta była badana w wielu placówkach naukowo - badawczych na świecie, m.in: w Niemczech, Anglii, Włoszech, na Węgrzech i USA. Badania te udowodniły, że zawarte w Uncaria tomentosa składniki posiadają olbrzymi leczniczy potencjał, przez co jest obiecującym lekiem w ziołolecznictwie.

SKŁAD CHEMICZNY: Związki sterolowe (beta-sitosterol, stygmasterol, campesterol), które posiadają niespotykane właściwości antyoksydacyjne. Służą one ochronie przed uszkadzającym wpływem wolnych rodników i skutecznie walcząz wirusami, bakteriami komórkami nowotworowymi. Alkaloidy oksyindolowe, pentacykliczne, tetracykliczne, które stymulują układ immunologiczny zwiększając tym samym obronne i regeneracyjne siły organizmu. Alkaloidy tych grup wspaniale oczyszczają orgnizm, a w szczególności: krew, stawy, kości, przewód pokarmowy i organy wewnętrzne. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo istotne, ponieważ wiele chorób jest spowodowane intoksykacją i zaszlakowaniem organizmu, oraz w leczeniu chorób wymagających użycia środków chemicznych powodujących skutki uboczne. Izopteropodyna wzmacnia proces fagocytozy prowadzący do neutralizacji drobnoustrojów, obcej materii, produktów odpadowych, komórek rakowych. Alkaloid rynchophylina hamuje agregację płytek krwi, co zapobiega udarom, skrzepom i zawałom.

ZASTOSOWANIE: Choroby układu immunologicznego: schorzenia autoalergiczne, uczulenia, astma, stany immunodepresyjne, depresja organiczna, hipoglikemia (niedobór glukozy), ogólne wyczerpanie zmęczenie. Choroby skórne i zakaźne: opryszczka, półpasiec, owrzodzenia, grzybica,

infekcje górnych dróg oddechowych, kandydoza (zakażenie drożdżakowe), mononukleoza zakaźna (zakażenie śledziony), zakażenia wirusowe, infekcje i procesy zapalne narządów płciowych i układu moczowego, pasożyty układu trawiennego. Choroby przewodu pokarmowego: choroba Krohna (zapalenie i owrzodzenie śluzówki przewodu pokarmowego), drażliwość i zapalenie jelit. Zachwianie flory bakteryjnej jelit (również z powodu terapii antybiotykowej). Choroby układu krwionośnego: nadciśnienie, zaburzenia krążenia mózgowego spowodowane zakrzepicą tętnic (zawroty głowy, utrata pamięci, migreny, udary mózgowe), Alzheimera, zakrzepicą naczyń tętniczych. Zapobiega zawałom sercowym, zatorom płuc krwiowylewom w siatkówce oka, zakrzepowym zapaleniom żył, hemoroidom. Choroby układu kostnomięśniowego: artretyzm, reumatyzm, zapalenie torebki maziowej, choroby zwyrodnieniowe narządów ruchu, zapalenie mięśni. Toczeń układowy i inne kolagenozy. Choroby układu nerwowego: depresja, nerwica wegetatywna, nerwica narządów ruchu, choroba Parkinsona. Wskazany w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych, zmniejsza skutki uboczne chemioterapii i naświetleń.

PRZECIWWSKAZANIA: Dzieci do lat 3, okres ciąży i laktacji, hemofilia, osoby zażywające insulinę, hormony, oraz po transplantacji organów, szpiku kostnego.

DAWKOWANIE: 1 kaps dziennie 30 min. przed posiłkiem.

reagowanie psów na cieczki

Cytat:
Jakie są korzyści po zabiegu kastracji/sterylizacji u...
Psa/Kocura
1. Przestaje znaczyć teren
2. Nie wdaje się w bójki
3. Nie ucieka, trzyma się bliżej domu
4. Jest grzeczniejszy
5. Przestaje tarzać się w odchodach innych zwierząt
6. Na spacerze nie zwraca uwagi na inne psy, nie reaguje agresja
7. Jest bardziej spokojny
8. Przestaje reagować agresja
9. Będzie dłużej żył
Suczki/Kotki
1. Zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby układu rozrodczego
2. Zanika problem z cieczka
3. Nie musimy się obawiać, że kiedy wyjdziemy przed dom zobaczymy watahę adoratorów.
4. Nie choruje na ropomacicze
5. Nie grozi jej ciąża urojona
6. Nie będzie miała nowotworów gruczołu mlekowego
7. Zachowa piękny wygląd
8. Jest grzeczniejsza
9. Bardziej przywiązuje się do właściciela
10. Będzie dłużej żyłaNie tak dawno, znajoma, której pies cierpi na krwiomocz z powodu nadmiernego pobudzenia, odwiedziła weterynarza, który zalecał bezwzględnie kastrację.

Zabieg, z jego punktu widzenia, miał być czysto kosmetyczny, a jego efekty wielce zachęcajace, zbliżone do tych, które wymienia gryzonos.
Wszystko będzie cacy i krwiomocz na zawsze ustąpi.

Ja również ją zachęcałam do tego zabiegu, bo wcześniej, na temat korzyści płynących z kastracji, musiałam się niestety "dowiedzieć": padło podejrzenie, że mój 5- mies. psiak może być wnętrem.
Na szczęście, nie musiałam fundować mojemu Russelkowi okaleczającego zabiegu na starcie jego życia ( ma oba jąderka ), ale odtąd do problemu kastracji podchodziłam pozytywnie.

Do czasu, kiedy nie natknęłam się na artykuł lekarza weterynarii o ZESPOLE POKASTRACYJNYM:

Ad rem: Zespół pokastracyjny jest to zespół objawów klinicznych będących następstwem utraty wszystkich funkcji gonad. Podkreślam, że celowo użyłem tu terminu:"utrata funkcji" a nie "fizyczne usunięcie gonad", ponieważ aby wykastrować psa wcale nie nie trzeba usuwać mu jader. Można tego dokonać również farmakologicznie, a efekt tego będzie identyczny jak po usunięciu jąder.
Pierwotną i jedyną przyczyną zespołu pokastracyjnego jest brak hormonów wytwarzanych przez jądra lub przez jajniki. Wszystkie reakcje organizmu psa są reakcjami wtórnymi w stosunku do wypadnięcia funkcji hormonalnej.

Objawy kliniczne zespołu dotyczą całego organizmu i właściwie nie ma układu, który nie reagowałby na kastrację.

1. Układ sercowo-naczyniowy.

Najkrócej rzecz ujmując: na skutek zmiany profilu lipidowego dochodzi znacznie szybciej i bardziej nasilonym stopniu niż u psów niekastrowanych do procesów miażdżycowych a w konsekwencji do nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zawałów serca i udarów mózgu. Wszystkie opisane stany prowadzą do smierci "samoistnej", szybszej niż u psów niekastrowanych. Poddanie psa kastracji jest skracaniem mu życia.

2. Układ mięśniowo-szkieletowy.

Najpoważniejszym problemem jest osteoporoza do, której dochodzi u 100% kastratów. Pierwszym związanym z nią problemem jest ból. Miękkie kości, pozbawione wapnia, z zaburzeniami metabolicznymi w tym również tkanki zrębowej bolą. To tylko kwestia czasu. Ból wystąpi na pewno. Drugim znacznie poważniejszym problem są złamania kości, gównie kończyn i kręgosłupa. Dotyczy to szczególnie psów ras ciężkich np. leonbergerów. Kości po prostu nie są w stanie udźwignąć ciężaru ciała i łamią się bez widocznego urazu. Pies ze złamaniem kości na tle porotycznym jest psem skazanym na śmierć z ręki człowieka przez uśpienie go, ponieważ złamania na tle porotycznym praktycznie nie goją się.
Drugim problem jest zanik mięśni ze wszystkimi tego konsekwencjami. Po prostu pewnego dnia pies może nie być w stanie podnieść się ze swojego legowiska.

3. Układ moczowo-płciowy.

Zanik pałeczek kwasu mlekowego i w konsekwencji nawracające stany zapalne pochwy. Kolejny problem-atrofia cewki moczowej, pochwy i mięśni dna miednicy. W konsekwencji nietrzymanie moczu, częstomocz (nie jest to to samo co nietrzymanie moczu), bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego, wypadanie pochwy i macicy. Na skutek nieprawidłowego metabolizmu wapnia często dochodzi do kamicy nerkowej.

4. U psów dochodzi często do przerostu sutków. U suk jest problem co najmniej niejasny. W chwili obecnej dominuje pogląd jakoby estrogeny miały działanie teratogenne i przyczyniały się do rozwoju raka sutka, a zatem kastracja suki zapobiega rakowi sutka. Od pewnego jednak czasu słyszy się już co prawda jeszcze ciche, ale coraz wyraźniejsze głosy, że jest dokładnie odwrotnie. Że estrogenu działają protekcyjnie zapobiegając rakowi sutka i świadczą o tym badania prowadzone w USA.

5. Skóra.

Na skutek spadku ilości kolagenu skóra staje się cienka, mało elastyczna, podatna na skaleczenia i infekcje. Dochodzi również do zaburzeń czynności gruczołów łojowych ze wszystkimi konsekwencjami dla szaty psa z łysieniem na czele.

Pod rozwagę

UKŁAD WEGETATYWNY cz. 1

"Optymalni" listopad 2003 11(51) wkładka - Arkadia Zdrowia "COLONIA"
-------------------------------------------------------------------

OTWARCIE NA TEMATY "TABU"

Jedną z wielu chorób, która dosięga mężczyzn to prostata - problem
z gruczołem krokowym. Jak wie­my, wyższą przyczyną prawie wszystkich chorób
jest niekorzystny model odżywiania, który prowadzi zawsze do przewagi
któregoś z podukładów S lub PS układu nerwowego, wegetatywnego. Choroby
gru­czołu krokowego, przerost prostaty czy jej powiększenie najczęściej
objawiają się skąpomoczem lub częstomoczem. Czynności tej mogą towarzyszyć
poczucie bólu, pieczenia lub uczucie "pełności". Po­nadto, często występuje
parcie na pęcherz, chęć oddania moczu lecz czynność ta jest zaburzona
z powo­du nacisku lub blokady w drogach moczowych. Leczeniem przyczynowym
w tym przypadku jest dieta optymalna i zastosowanie prądów selektywnych,
które mają na celu pobudzić miejscowo układ parasympatycznego patyczny,
aby spowodować lepsze ukrwienie a przez to odżywienie i regeneracje chorej
tkanki gruczołu krokowego. Impotencja, czyli niemoc psychoseksualna, objawia
się brakiem zdolności do odbycia sto­sunku płciowego przez mężczyznę.
Przyczyn impotencji może być wiele. Jedną z najczęściej wys­tępujących może
być podłoże nerwicowe - jeżeli problem pojawia się w określonej sytuacji.

Podłoże psychiczne może nasilać stan patologii i niedomagania organicznego.
Najczęstszymi cho­robami, które przyczyniają się do powstania lub nasilenia
impotencji to cukrzyca, leczenia farmakologiczne nadciśnienia tętnicze­go
diuretykami i estrogenem, uzależnienia - alkoholizm, narkomania, długotrwałe
leczenie depresji. Do impotencji dochodzi rów­nież przy takich chorobach
jak: polineuropatia, stwardnienie rozsiane, uszkodzenie rdzenia kręgowego,
dyskopatia lędźwiowo-krzyżowa, choroby nerek, marskość wątroby, miażdżyca
naczyń krwionośnych. Stosowanie żywienia optymalnego przy impotencji
i skojarzonej z nią nerwicy szybko mijają i dają zadowalający efekt. Można
stosować prądy selektywne pobudzające układ para-sympatyczny miejscowo,
mające na celu pobudzenie naczyń krwionośnych i lepszego ich ukrwienia, aby
powróciła właściwa reak­cja narządu; oraz wspomagająco na centralny układ
nerwowy, celem pobudzenia układu parasympatycznego działającego relaksu­jące
i przeciwnerwicowo, wyciszającego. Podobne zastosowanie mają prądy przy
oziębłości seksualnej u kobiet. Także zaleca się żywienie optymalne oraz
prądy selektywne, które pobudzają układ parasympatyczny miejscowo, co
powoduje właściwe reakcje psychoseksualne. Człowiek, aby cieszył się życiem,
był w zgodzie z otaczającycm go światem i z samym sobą, musi realizować się
na trzech podstawowych płaszczyznach: psychoseksualnej, psychospołecznej
i psychosomatycznej. Płaszczyzny te muszą wzaje­mnie współistnieć, ponieważ
składają się na całokształt osobowości człowieka. Jeżeli na którejś
z płaszczyzn niedomagamy, to nie będziemy w pełni z siebie zadowoleni.
Prawie zawsze pełną harmonię życia, czyli realizacje wszystkich płaszczyzn,
zapewnia nam żywienie optymalne - model zasilania organizmu opracowany przez
pana dr Jana Kwaśniewskiego. Osoby odżywiające się opty­malnie są bardziej
odporne na stres, pozytywnie nastawione do życia, łatwiej radzą sobie
z problemami, jakie niesie codzienność; nie odczuwają większych niedomagań
psychosomatycznych, czyli nie chorują, nie popadają w stany
lękowo-depresyjne, nie mie­wają infekcji i przeziębień, są bardziej wydolni
fizycznie i nie mają większych problemów natury seksualnej. Panie po
rozpoczęciu żywienia optymalnego stają się pełne radości, entuzjazmu;
powraca miesiączka przedwcześnie stracona. Mężczyźni stają się bar­dziej
wydolni seksualnie i również są pełni wigoru!

mgr Jacek Kruszyński
fizjoterapeuta w Arkadii Zdrowia " Colonia "
-------------------------------------------------

Krystyna

BORELIOZA

Teraz ten obiecany najlepszy "kwiatek". I pytanie czy ktoś wie, co wywołuje takie objawy?

ośrodkowy układ nerwowy:
zaburzenia pamięci,
stan chronicznego zmęczenia,
ospałość,
brak energii,
trudności w przyswajaniu wiedzy i w nauce,
dezorientacja,
zaburzenia równowagi,
senność,
obniżony nastrój,
krytykanctwo,
napady lęku,
nadpobudliwość psychoruchowa,
nerwowość,
wybuchowość,
niecierpliwość,
uporczywe stany depresyjne,
depresja maniakalna,
bóle i zawroty głowy,
niepokój i roztargnienie,
przewlekła irytacja,
zmienność nastroju,
napady paniki, płaczu,
brak koncentracji,
trudności w skupieniu uwagi,
trudności w zapamiętywaniu,
zaburzenia snu i bezsenność,
chronicznie zły humor,
autyzm,
choroby psychiczne (w tym schizofrenia),
mikroskopijne rozsiane uszkodzenia mózgu,
ucisk ponad i za uszami,
uczucie opuchnięcia głowy,
nadwrażliwość na kosmetyki, substancje chemiczne, dym tytoniowy, perfumy.

narząd ruchu:
osłabienie i bóle mięśni, skurcze,
mrowienie w kończynach,
obrzęk ścięgien,
uczucie sztywności i bóle stawów,
reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
obrzęki stawów.

przewód pokarmowy:
niedowaga lub nadwaga,
spękane usta i biały nalot na języku,
zapalenie czerwieni wargowej,
ciągłe odchrząkiwanie,
suchość w ustach i gardle,
wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
zespół jelita nadwrażliwego,
zaparcia lub biegunki,
wzdęcia po jedzeniu
metaliczny smak w ustach,
nieokreślone bóle brzucha,
burczenie, przelewanie, gazy jelitowe, zaburzenia trawienia, zgaga,
swędzenie i pieczenie w okolicy odbytu, czemu towarzyszą śluzowate stolce,
żylaki odbytu, mokry odbyt (sączenie wydzieliny),
nadwrażliwość i nietolerancja na spożywanie mleka, glute­nu - pszenicy i żyta,
rozdrażnienie z równoczesną chęcią jedzenia słodkich rzeczy,

układ moczowo-płciowy:
nawracające niebakteryjne zapalenia pęcherza moczowego i dróg moczowych,
parcie na pęcherz moczowy i częste oddawanie moczu,
uczucie pieczenia i swędzenia w czasie oddawania moczu,
powiększenie i zapalenie prostaty,
niepłodność u mężczyzn i kobiet,
niechęć do kontaktów seksualnych
impotencja,
zanik popędu płciowego,
zapalenie błony śluzowej macicy,
endometrioza
nawracające stany zapalne i zakażeniowe pochwy
cysty na jajnikach
mięśniaki macicy
kurcze i bóle w okresie miesiączkowania, napięcie przedmiesiączkowe.

skóra i włosy
sucha, łuszcząca się skóra,
obrzęk skóry twarzy (najczęściej poranny),
zimne ręce i stopy, obniżona poniżej 36,6 °C temperatura ciała,
kruche i zabrązowione paznokcie,
pokrzywka,
pseudołuszczyca,
nawracające grzybice skóry,
utrata włosów,
egzema (wypryski skórne),
AZS
trądzik,
tendencja do pękania naczyń i powstawania siniaków,
nieprzyjemny zapach skóry stóp,
mysi zapach skóry, mimo częstego mycia,
nadmierna potliwość skóry (poty nocne).

układ oddechowy:
problemy z zatokami szczękowymi oraz czołowymi,
poranny obrzęk śluzówki nosa,
zapalenia uszu,
uczucie zapchanego nosa z ciągłym wyciekaniem gęstej wy­dzieliny, świąd w nosie, chrypa, pogorszenie głosu,
przewlekły suchy kaszel z tendencją do zaostrzania się w za­leżności od warunków atmosferycznych,
poranne wykrztuszanie gęstej, lepkiej wydzieliny, zabarwionej na szaro i brązowo,
bóle gardła i podrażnienia krtani,
sztywność i uczucie napięcia w klatce piersiowej,
częste infekcje bakteryjne i wirusowe,
płytki oddech,
uczucie braku powietrza,
dychawica oskrzelowa (astma),
sapanie przy oddychaniu,

narząd wzroku:
pieczenie i łzawienie spojówek,
ciemnie plamki przed oczami (mroczki),
zaburzenia widzenia pod postacią rozmazywania się obrazu.

układ hormonalny:
zaburzenia wydzielania hormonów tarczycy.
zaburzenia w wydzielaniu hormonów płciowych

Lista nie jest wyczerpująca. Tylko sztandarowe objawy.

" ZDROWIE" CZYLI POSZUKIWANIA UTRACONEGO.

Ad 3. BRAK WEWNĘTRZNEJ HIGIENY CIAŁA

Stan, w jakim znajdują się nasze organy wewnętrzne określa nasz wygląd zewnętrzny. Po czterdziestym roku życia, w jelicie grubym przeciętnego człowieka znajduje się od 8kg do 15kg kamieni kałowych, które tworzą się z resztek niestrawionego pokarmu – głównie z gnijącego białka pochodzenia zwierzęcego. Pod warstwą zwałów kamieni kałowych nadal funkcjonuje układ wchłaniający jelita grubego, dostarczając organizmowi produkty gnicia, toksyny, substancje rakotwórcze – rozchodzące się wraz z krwią i docierające do wszystkich komórek ciała. Te szkodliwe produkty przemiany materii osiadają stopniowo na ściankach naczyń krwionośnych, przenikają do mięśni, gromadzą się w kościach i stawach. Z takiego „budulca” nasz organizm nie może zbudować nowych, zdrowych komórek i tkanek. W tej sytuacji nasuwa się samorzutnie jeden logiczny wniosek; „u człowieka nie może być chory tylko jeden organ – chory jest cały organizm”. Po prostu jakiś organ odmawia posłuszeństwa jako pierwszy, zaczynając źle funkcjonować, więc leczenie go nie ma sensu. Kiedy medycyna zaczyna leczyć jakąś konkretną chorobę – to tak naprawdę likwiduje tylko jeden ze skutków ogólnego zanieczyszczenia całego organizmu. Tymczasem główny sprawca chorób pozostaje i jest gotów ujawnić się w każdej części ciała. Przecież z zanieczyszczonego jelita grubego przedostają się w dalszym ciągu szkodliwe substancje, które są źródłem zatruwającym całe nasze ciało. Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zamieniają się w zwały, tworząc ogromny, nieruchomy wór z odpadkami, który wypiera ze swego miejsca organy wewnętrzne. Uciska na wątrobę, wypycha przeponę, główny mięsień oddechowy. Podpierane są nerki, bardzo zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, u mężczyzn zaciskany jest układ moczowo płciowy. Szczególnie cierpi dolna część odbytu; przeciążone żyły uwypuklają się tworząc krwawe guzy. Nieprzeliczone są objawy uszkodzeń tkanek, narządów i układów organizmu, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób wywołanych przez stale zanieczyszczone jelito grube. Szczytem wszystkiego jest jego niedrożność w ostatnim stadium raka jelita grubego, kiedy zamyka się wąski kanał i człowiek skazany zostaje na bolesną śmierć z powodu zatrucia organizmu płynącymi z jelita grubego toksynami.

NIEKTÓRE OZNAKI CHOREGO JELITA GRUBEGO

1. Wzdęcia brzucha, zaparcia, gazy.
2. Czarny nalot na zębach.
3. Szary, biały, lub lekko żółty nalot na języku.
4. Pojawienie się na ciele znamion, wiszących brodawek.

MIKROFLORA JELITA GRUBEGO

W zdrowym jelicie grubym żyje ok. 500 gatunków bakterii, które przetwarzają resztki docierającego tam pokarmu w tzw. „mleczko pokarmowe”, wytwarzają niezbędne dla naszego organizmu enzymy, witaminy, hormony i syntetyzują niektóre aminokwasy oraz niszczą bakterie szkodliwe. Spożywane w nadmiernych ilościach białko – niestrawione tworzy złogi i kamienie kałowe w jelicie grubym. Powstaje w nich metan, który niszczy większość pożytecznych bakterii, m.in. takie, które wytwarzają witaminy grupy B, chroniące nas przed powstawaniem komórek nowotworowych. Nieprawidłowe funkcjonowanie jelita grubego jest sygnałem o zaistnieniu zagrożenia dla zdrowia i życia naszego organizmu.

AUTOTOKSYKACJA

W wyniku nieprawidłowego odżywiania się, w fałdach jelita grubego gromadzą się osady, które tworzą kamienie kałowe. Zachodzące w nich procesy gnicia i fermentacji wywołują zjawisko nazywane autotoksykacją. Jest to po prostu samozatrucie organizmu. Główną przyczyną wywołującą autotoksykację jest powstawanie zaparć stolca. Wywoływane są one przede wszystkim spożywaniem wysokokalorycznych posiłków o niewielkiej objętości - nie tworzy się dostateczna ilość stolca i organizm nie odczuwa potrzeby wypróżnienia się, co prowadzi w konsekwencji do powstania zaparcia. Również nadmierne objadanie się jest jedną z głównych przyczyn powstawania zaparć. Zbyt duże ilości pożywienia przeciążają system trawienny, i część pożywienia – niestrawiona, zaczyna gnić i pleśnieć. W pleśni wytwarzają się zarodniki, które wchłonięte przez krwioobieg powodują samozatrucie organizmu, wywołując stwardnienia i stany zapalne w mięśniach i stawach, stając się tym samym ogniskami nowych chorób.

Esej ten publikowany jest za zgodą autora Vick thor

C.d.n

O czym decydują nasze geny?

Odkryto gen skoliozy

Skoliozę rozpoznaje się od czasów Hipokratesa, jednak dopiero teraz amerykańscy lekarze odnaleźli odpowiadający za nią gen. CHD7 to wspólne odkrycie badaczy z 4 centrów naukowych: 3 uniwersytetów i jednego szpitala dziecięcego. Artykuł na ten temat ukazał się w majowym numerze pisma American Journal of Human Genetics.
"Na szczęście zaczynamy rozumieć etapy, za pośrednictwem których gen wpływa na rozwój kręgosłupa. Jeśli zrozumiemy genetyczne podstawy schorzenia, teoretycznie będziemy mogli przewidzieć, u kogo wystąpi skolioza i rozpocząć interwencję lekarską, zanim powstanie deformacja".

Naukowcy badali rolę CHD7 w powstawaniu skoliozy idiopatycznej, w przypadku której nie udawało się zidentyfikować widocznej przyczyny. Gen CHD7 odgrywa ważną rolę w wielu podstawowych funkcjach komórki. Lekarze zainteresowali się nim wtedy, kiedy zorientowano się, że nie mają go (albo jego działanie jest silnie zaburzone) dzieci z rzadkim zespołem CHARGE. Najczęściej umierają one we wczesnym niemowlęctwie, a jeśli przeżyją, zmagają się z wadami serca, upośledzeniem umysłowym, chorobami układu moczowo-płciowego, nieprawidłowościami budowy ucha i głuchotą oraz wieloma innymi ułomnościami. Co jednak najważniejsze, pojawia się u nich skolioza o późnym początku. Na tej podstawie naukowcy zaczęli przypuszczać, że łagodniejsze mutacje mogą być zaangażowane w inne rodzaje skoliozy.
Skolioza idiopatycznato najczęstsza postać skoliozy, występująca u skądinąd zdrowych dzieci. Deformacja powstaje przeważnie w czasie pokwitaniowego skoku wzrostu. Dotychczas wiadomo było, że skolioza jest chorobą dziedziczną, ponieważ występuje rodzinnie. Problem polegał na tym, że na jej pojawienie się wpływało kilka genów i czynniki środowiskowe. Po pierwszym odkryciu naukowcy mają jednak nadzieję, że szybko natrafią na ślad pozostałych genów.

Zespół pod przewodnictwem dr Carol Wise ze Scottish Rite Hospital zebrał dane z 52 rodzin. Warunek uczestnictwa w badaniach: przynajmniej dwie osoby w rodzinie, u których zdiagnozowano boczne skrzywienie kręgosłupa. Jedna osoba to pacjent szpitala, druga to przedstawiciel wcześniejszego pokolenia. Średnio krzywizna kręgosłupa wynosiła 40 stopni. Dzieci były zdrowe, wykluczono u nich m.in zespół Marfana oraz porażenie mózgowe, gdyż skolioza jest także typowa dla tych jednostek chorobowych. Następnie analizowano genom wszystkich uwzględnionych osób.

Okazało się, że u pacjentów ze skoliozą często występowała wada w niekodującym regionie genu, co oznacza, że nie wpływało to na wytwarzanie białka CHD7. Specjaliści spekulują, że defekt ten może wpływać na przyłączanie się cząsteczek, które kontrolują włączenie lub wyłączenie genu. W takim przypadku CHD7 byłby wyłączony częściej niż powinien, a w konsekwencji powstawałoby za mało kodowanego tu białka.

żródło: "Kopalnia wiedzy"

1

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego jest najczęściej wywołane przez bakterie, które dostają się przez cewkę moczową do pęcherza. W następstwie infekcji powstaje zapalenie śluzówki pęcherza moczowego, co prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Zapalenia pęcherza moczowego należą obok przeziębień do najczęstszych zachorowań infekcyjnych. Dziewczęta i kobiety zapadają częściej na zapalenia pęcherza moczowego niż chłopcy i mężczyźni.

Objawy

Charakterystyczną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie parcia na pęcherz, przy czym najczęściej wydalane są jedynie małe ilości moczu. Często oddawaniu moczu towarzyszy piekący lub kłujący ból w cewce moczowej. Mocz może być mętny lub nawet krwisty i mieć nieprzyjemny zapach. Czasami zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy gorączka i złe samopoczucie.

Przyczyny

Najczęściej zapalenie pęcherza moczowego występuje u kobiet. Cewka moczowa kobiety jest o wiele krótsza i szersza niż mężczyzny, dlatego czynniki chorobotwórcze mają łatwiejszą drogę do przebycia. Niektóre kobiety często zapadają na zapalenie pęcherza moczowego. U mężczyzn częstą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego jest powiększenie prostaty. Ryzyko zachorowania na zapalenie pęcherza moczowego zwiększa się w niektórych chorobach, np. w wadach układu moczowego, kamieniach nerkowych, cukrzycy oraz u pacjentów, którzy są cewnikowani tj. mają założony cewnik, umożliwiający swobodny odpływ moczu.

Powikłania

W większości przypadków zapalenie pęcherza moczowego nie prowadzi do powikłań, jednak niekiedy może ono zaatakować nerki i spowodować ich stan zapalny.

Co możesz zrobić

Pij tak dużo płynów, jak to tylko jest możliwe. Poprzez częste oddawanie dużych ilości moczu wypłukuje się czynniki chorobotwórcze z dróg moczowych.
Specjalne mieszanki herbatek ziołowych, przeznaczone do stosowania w chorobach nerek i pęcherza moczowego, mogą wspomóc leczenie.
Przyjmuj witaminę C i pij płyny zakwaszające mocz, np. kompot lub sok z żurawin.

Kiedy należy udać się do lekarza

Gdy zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy wysoka gorączka (zwykle poprzedzona dreszczami), wymioty, bóle w okolicach nerek lub ból głowy.
Gdy zapalenie pęcherza moczowego występuje w ciąży.
Gdy mocz zawiera krew.
Gdy zapalenie pęcherza moczowego występuje u mężczyzn lub dzieci.
Gdy zapalenie pęcherza moczowego nie ustąpi lub stan chorego nie poprawi się po kilku dniach samodzielnego leczenia.
Gdy dochodzi do nawrotów zapalenia pęcherza moczowego.

Co zrobi lekarz

Lekarz - poza wywiadem i badaniem - zleci wykonanie analizy bakteriologicznej moczu. Dzięki temu będzie można stwierdzić, jakie czynniki chorobotwórcze spowodowały zapalenie pęcherza moczowego i jakie leki należy przepisać.

Zapobieganie

Picie dużej ilości płynów sprawia, że drogi moczowe są regularnie ''przepłukiwane'', co zmniejsza ryzyko przedostania się do nich czynników chorobotwórczych.
Nie należy zbyt długo zwlekać z oddaniem moczu, jeśli odczuwa się parcie na pęcherz. Rzadkie opróżnianie pęcherza przyczynia się do zwiększenia liczby bakterii.
Okolice intymne powinny być utrzymywane w czystości. Jednak przesadna higiena przy pomocy specjalnie do tego celu przeznaczonych intymnych dezodorantów lub intensywne użycie mydła może podrażnić wrażliwą śluzówkę i ułatwić wnikanie czynników chorobotwórczych do cewki moczowej.
U niektórych kobiet dochodzi do zapalenia pęcherza moczowego w wyniku współżycia seksualnego. W tym przypadku kobieta powinna przed stosunkiem płciowym pić możliwie dużo płynów, a po stosunku tak szybko, jak to jest możliwe oddać mocz, żeby pozbyć się bakterii z cewki moczowej.
Kobiety po oddaniu moczu lub kału powinny wycierać miejsca intymne w kierunku odbytu, a nie na odwrót.

NONI

Noni a tlenek azotu: partnerzy ręka w rękę

To, co jest ekscytującego i obiecującego dotyczącego stosowania noni w celu wzmocnienia systemu immunologicznego to fakt, że wyniki ostatnich badań naukowych udowodniły, że noni pobudza biosyntezę tlenku azotu w organizmie. Badanie, przeprowadzone w 1997 r. przez naukowców z University of Hawai, ujawniło, że suplementacja noni powoduje znaczne zwiększenie aktywności makrofągów (ponad trzykrotny wzrost w stosunku do wartości prawidłowych). Ponadto, kiedy stosowano ją łącznie z interferonem gamma (INF-gamma) - inną substancją immunologiczną organizmu, efekt byt znacznie większy. Badacze poszli dalej i wykazali, że "oznaczanie NO i testy szeregu cytokin wykazały, że noni może stymulować aktywację makrofągów oraz skutecznie zwiększać produkcję NO..." Wiele emocji budzi pogląd, że tlenek azotu, którego biosynteza jest zwiększona w organizmie, może być toksyczny dla komórek nowotworowych. Aktywacja przez noni tlenku azotu może nie ograniczać się tylko do zwalczania raka. Jest wiele doniesień, które wskazują, że noni jest potężnym przeciwbakteryjnym czynnikiem, zdolnym skutecznie niszczyć wirusy i bakterie. Najbardziej intrygujący jest pogląd, że tlenek azotu może działać jak śmiertelna forma broni przeciw atakującym patogenom. W niektórych sytuacjach, gazowy tlenek azotu niszczy najeźdźcę, ponieważ zaburza jego procesy metaboliczne, tzn. ingeruje w zawierające żelazo cząsteczki, które odgrywają kluczową rolę w oddychaniu komórkowym. Wiadomo, że w ten sposób tlenek azotu może leczyć dość powszechne infekcje, wywołane przez takie bakterie, jak: Salmonella - częsta przyczyna zatruć pokarmowych; Escherkhia coli niesławna bakteria, najczęściej widziana w żywności; Helocobacter pybri - bakteria odkryta przez australijskich lekarzy, próbujących udowodnić, że wrzody byty najczęściej efektem infekcji bakteryjnej; Chlamydia tra-chomatis - szeroko rozpowszechniony, przenoszony drogą płciową mikroorganizm, który wywołuje wiele chorób układu moczowo-płciowego; od zapalenia cewki moczowej do bezpłodności; i ostatnia - Candida albicans - najczęstsza przyczyna infekcji grzybiczych.

Drugi sposób, poprzez który tlenek azotu neutralizuje atakujące czynniki, polega na ingerencji w enzymy, niezbędne do replikacji kwasu deoksyrybonukleinowego (DNAI. Zasadniczo przez rzucenie "klucza nastawnego" w działanie tych niezbędnych enzymów, tlenek azotu może powstrzymać czynniki infekcyjne przed reprodukcją, co wyraźnie ogranicza ich zdolność do uszkadzania ludzkiego organizmu. Liczne badania wskazują, że tlenek azotu może wręcz zachęcać makrofagi do unieszkodliwiania komórek nowotworowych i atakujących patogenów. Badanie, z użyciem znanego karcino-genu wykazało, że tylko u 28% szczurów otrzymujących argininę (substancja, którą organizm używa do syntezy tlenku azotu), rozwinął się nowotwór, podczas gdy w grupie kontrolnej nieotrzymującej argininy, zachorowało blisko 90% szczurów. Ponadto, wzrost nowotworowy w grupie z argininą był częściej łagodnym rozrostem, podczas gdy w kontrolnej grupie powstawały wysoko złośliwe typy nowotworów. Wyniki innych badań potwierdziły zdolność tlenku azotu do całkowitego zniszczenia różnych bakterii, wirusów i innych niebezpiecznych mikrobów.

Właściwości noni, zwalczające czynniki infekcyjne, byty znane od 1963 roku. Oskar Levand, naukowiec z University of Hawai, wykazał skuteczność noni w unieszkodliwianiu wielu niebezpiecznych patogenów. W swoich ostrożnie skonstruowanych tezach oświadczył, że "medyczna wartość owocu noni była naukowo potwierdzona in vitro przez Buslinell'a i wsp., którzy przetestowali 101 roślin hawajskich pod kątem ich antybakteryjnej aktywności. Odkryto, że sok z owocu noni był aktywny przeciw trzem szczepom bakterii: Staphybcoccus aureus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa. Obserwowano również przeciwbakteryjną aktywność przeciw pięciu różnym szczepom patogenów jelitowych: Salmonella typhosa, Salmonella montevideo, Salmonella schottmuelleri, Shigelia paradysenteriae BH i Shigella paradysenteriae III-z". Należy również wspomnieć o tym, że noni może być podwójnie toksyczna dla atakujących patogenów. Niektóre badania wykazały, że może bezpośrednio wpływać na różne bakterie; z kolei inne, dodatkowe badania sugerują, że noni stymuluje różne procesy w układzie immunologicznym organizmu, które jeszcze bardziej hamują patogenną aktywność.